Prof. Bronisław Geremek sam spowodował wypadek

  Prof. Bronisław Geremek sam spowodował wypadek

  Rafał Cieśla, Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Profesor Geremek zasnął za kierownicą i spowodował wypadek, w którym sam zginął - takie są ustalenia prokuratury, która umorzyła śledztwo w tej sprawie.
  - Bronisław Geremek nieumyślnie naruszył przepisy ruchu drogowego. Prawdopodobną przyczyną wypadku było zaśnięcie profesora za kierownicą - mówi Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

  Wersję śledczych potwierdzają świadkowie tragedii. Chodzi głównie o kierowców samochodów, które jechały za mercedesem polityka. - Świadkowie twierdzili, że już wcześniej auto profesora nagle zjechało na przeciwną stronę jezdni. Tak jakby jego kierowca przysypiał - podkreśla Mazur-Prus.

  W całym postępowanie kluczowa była opinia biegłych od rekonstrukcji wypadków samochodowych. Eksperci z Krakowa wykluczyli m. in., że przyczyną zdarzenia mogły być warunki atmosferyczne, czy zły stan techniczny pojazdów.

  Biegli uznali też, że Edward Paterek - kierowca fiata ducato, w którego uderzył mercedes, nie ponosi żadnej winy. Według specjalistów od ruchu drogowego nie miał on szans na jakikolwiek manewr.

  - Dobrze, że ta sprawa się wreszcie zakończyła - komentuje Edward Paterek. - Teraz będą mógł wystąpić o odszkodowanie. W wypadku doznałem bardzo poważnych obrażeń. Nogą praktycznie nie mogę w ogóle ruszać - dodaje.

  Przypomnijmy, że do tragedii doszło 13 lipca pod Nowym Tomyślem w Wielkopolsce. Na prostym odcinku drogi mercedes kierowany przez profesora nagle zjechał na przeciwny pas jezdni i zderzył się z fiatem. W wyniku wypadku śmierć poniósł polski eurodeputowany Bronisław Geremek.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  e

  e (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 90 / 73

  Jestem pewny ze "Profesor" byl po paru glebszych ale nigdy tego sie juz nie dowiemmy

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wina profesora !

  docent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 102 / 70

  Może za kolejne ileś tam miesięcy , na kolejnej super konferencji dowiemy się naprawdę całej prawdy o tym dziwnym zdarzeniu na drodze.
  I może ktoś łaskawie wyjaśni dlaczego tak bardzo "niedostępna...rozwiń całość

  Może za kolejne ileś tam miesięcy , na kolejnej super konferencji dowiemy się naprawdę całej prawdy o tym dziwnym zdarzeniu na drodze.
  I może ktoś łaskawie wyjaśni dlaczego tak bardzo "niedostępna " jest pani asystent , koronny właściwie świadek w tym całym "zdarzeniu".Bo konferencja się odbyła ale sprawa dalej nie wyjaśniona , polecam dokładnie przesłuchać raz jeszcze te wypowiedzi pani rzeczni .Można było odnieść wrażenie że szukano jakiegoś "haka" na kogokolwiek byle tylko pana prof. wybielić. Wygląda jak by z ofiary wypadku chciano zrobić sprawcę
  chodzi o kierowce auta dostawczego. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo