Poznań: Gala Fundacji Mam Marzenie. Jak Św. Mikołaj...

  Poznań: Gala Fundacji Mam Marzenie. Jak Św. Mikołaj spełniają marzenia dzieci! [ZDJĘCIA]

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Gala Fundacji Mam Marzenie. Jak Św. Mikołaj spełniają marzenia dzieci! [ZDJĘCIA]
  1/9
  przejdź do galerii

  ©Robert Domżał

  W Poznaniu spełnili marzenia sześćdziesięciu chorych dzieci, w kraju prawie czterech tysięcy. Te dziecięce marzenia były najróżniejsze. Ktoś chciał pływać z delfinami, a ktoś inny spotkać się z papieżem. W Auli Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w sobotę odbyła się Wielka Gala Charytatywna Fundacji Mam Marzenie.
  Aula Uniwersytecka w Poznaniu wypełniła się po brzegi osobami, które przyczyniły się do spełnienia dziecięcych marzeń. Pojawili się darczyńcy, sponsorzy i wolontariusze. Na scenie zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych.

  W trakcie gali wręczono "Marzenki 2012". Jest to wyróżnienie przyznawane tym dzieciom, które postanowiły swoim działaniem przyczynić się do spełnienia marzenia innych chorych. Wśród nagrodzonych "Marzenką 2012" są Natalia Sobota, Andżelo Radzikowski, Adrian Rzepczyński.

  Również w czasie gali wiceprezes Fundacji Karolina Adamska wręczyła akt adopcyjny przedstawicielom firm, które zobowiązały się zrealizować dziecięce marzenia w roku 2013.

  Na pytanie, dlaczego chcą to uczynić, jeden z przyszłych dobroczyńców, reprezentant biura podróży powiedział: - Ponieważ nasza firma stara się spełniać marzenia klientów. A te marzenia dzieci są szczególne i same dzieci są szczególne.

  Czy trudno spełnia się marzenia?
  Wszystko zależy od człowieka. Jeśli chce się pomagać innym, to nie jest to trudne - zapewniała Aleksandra Jarocka, jedna z wolontariuszek. Zadaniem wolontariuszy jest spotkanie się z rodzicami dziecka, które poprosiło o spełnienie marzenia, a następnie poszukiwanie sponsora.

  - Bywa, że rozsyła się sto apeli i nie otrzymuje żadnego odzewu. Ale to nas nie załamuje, bo jak dzisiaj widać, aula pełna jest sponsorów - dodaje Aleksandra Jarocka.

  Mirosława Steglińska przyczyniła się do spełnienia marzenia 17-letniego Damiana. Wymarzył on sobie połów szczupaków w Szwecji.
  - Ponieważ sama nie znam się na wędkowaniu, znalazłam odpowiednie biuro podróży. W wyprawie towarzyszyli nam inni wędkarze wśród których był Robert Taszarek, autorytet wśród wędkarzy. Damian sporo czytał o tym panu, więc rady, które otrzymywał w trakcie połowów od swojego idola były dla niego czymś szczególnym. Kiedy wracał z tej wyprawy, choć czuł się zmęczony, mówił z iskrą w oku, że musi wrócić do Szwecji, by znów łowić tam szczupaki - opowiada wolontariuszka.

  Wolontariusze podkreślają, że działają w Fundacji Mam Marzenie, bo jest jedyną, która spełnia marzenia. Są po trosze Gwiazdorami, ale przychodzą do dzieci przez okrągły rok.

  Sobotnią galę w Auli UAM poprowadzili znani aktorzy - Małgorzata Kożuchowska oraz Tomasz Karolak.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wspaniali artyści na scenie dla dzieciaków :)

   ruta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 27

   Piszecie jakby tylko Orkiestra Sił Powietrznych tam wystąpiła, a przecież było tam wiele atrakcji, wielu wykonawców. Mezo i Kasia Rościńska, którzy zaśpiewali gościnnie ze znanym poznańskim chórem...rozwiń całość

   Piszecie jakby tylko Orkiestra Sił Powietrznych tam wystąpiła, a przecież było tam wiele atrakcji, wielu wykonawców. Mezo i Kasia Rościńska, którzy zaśpiewali gościnnie ze znanym poznańskim chórem gospel Gospel Joy, Conrado Yanez itp.. było dużo emocji, dużo radości. Gospel Joy wymiótł na koniec, powali swą energią! :) zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo