Wielkopolscy posłowie PO nie chcieli dać pieniędzy na drogę...

  Wielkopolscy posłowie PO nie chcieli dać pieniędzy na drogę S11

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Budowa drogi ekspresowej S11 była jedną ze sztandarowych obietnicy wielkopolskich parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej. Po pierwszym roku kadencji nadal utrzymywali, że to sprawa wyższej wagi. Ale pieniędzy w 2013 roku na S11 nie będzie. Wszyscy wielkopolscy posłowie Platformy głosowali przeciwko.
  - Ekspresówka wraz z obwodnicami m.in. Piły, Ujścia, Obornik, Ostrowa czy Kępna to priorytet - mówił niedawno "Głosowi" Józef Racki, poseł PSL. - W tej sprawie o pomoc prosili już samorządowcy i marszałek województwa. Musimy zrobić wszystko, by budowa S11 się rozpoczęła. Jeśli nie ma pieniędzy na całą drogę, to trzeba je znaleźć chociaż na obwodnice.

  Racki, choć z koalicji rządzącej, zapowiadał, że ta kwestia powróci podczas debaty nad budżetem.
  I, rzeczywiście, powróciła na ostatnim posiedzeniu Sejmu. Maks Kraczkowski z PiS zgłosił poprawki przewidujące zmniejszenie wydatków z rezerwy ogólnej i przekazanie pieniędzy na rozpoczęcie budowy obwodnicy Piły, Ujścia, Obiornik, a także obwodnice w pow. szamotulskim. Romuald Ajchler z SLD, stojąc na mównicy, nawoływał wielkopolskich posłów do poparcia poprawek.

  - Panie Waldy Dzikowski, do pana też kieruję prośbę o rozwiązanie problemu! - grzmiał Ajchler. - Przyglądając się temu, co dzieje się w województwie i wokół tej inwestycji, widzę, że mamy szansę, że problem zostanie rozwiązany za 20 lat.

  Wystąpienie posła SLD nie pomogło. Głosami PO, większości Ruchu Palikota i PSL zdecydowano, że pieniędzy w 2013 roku na S11 nie będzie. Co ciekawe, wbrew rządowi głosowali trzej wielkopolscy posłowie PSL (poza E. Grzeszczakiem). Za poprawką dotyczącą S11 byli też wszyscy inni posłowie z regionu, spoza PO. Ci z Platformy, mimo że też S11 obiecywali, nie mają sobie nic do zarzucenia.

  - To populistyczne poprawki opozycji, która nawet nie wie, na jakim etapie są przygotowania budowy S11 - mówi Waldy Dzikowski z PO. - GDDKiA dopiero przygotowuje założenia. Poza tym, jako posłowie PO jesteśmy zapleczem rządu. Naszym obowiązkiem jest głosowanie zgodnie z wyznaczonym przez rząd harmonogramem.

  A ten, jak wskazuje poseł, przewiduje, że S11 będzie zrealizowana w 2018 r. Czyli nawet nie w tej kadencji Sejmu.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   phii.. na Dolnym Ślasku jest jeden "AS" z PO,

   dolnoślązak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   który głosował przeciw budowie obwodnicy własnego miasta-choć oboecywał CUDA.
   i co?
   czoła z tego miasta, wybrałay powtórnie ASA do paralmentu.
   Co charakterystyczne- to martwa dusza- w ogóle nie...rozwiń całość

   który głosował przeciw budowie obwodnicy własnego miasta-choć oboecywał CUDA.
   i co?
   czoła z tego miasta, wybrałay powtórnie ASA do paralmentu.
   Co charakterystyczne- to martwa dusza- w ogóle nie aktywny, żadnej interpelacji, ządnego zabrania głosu an mównicy, nawet nie poprosił by otworzono okno ..bo mu duszno w Sejmie.
   Taki cykor!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Waldy (oskarżony) Dzikowski

   Pelagia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 10

   Panie Naczelny Pawłowski. Jak to się dzieje, że oceniłam komentarz pod ww tytułem na pozytywnie i w dalszym ciągu widzę zero pomimo, że wyświetla się napis: "Już oceniłeś tę opinię". Uprzejmie...rozwiń całość

   Panie Naczelny Pawłowski. Jak to się dzieje, że oceniłam komentarz pod ww tytułem na pozytywnie i w dalszym ciągu widzę zero pomimo, że wyświetla się napis: "Już oceniłeś tę opinię". Uprzejmie proszę ustalić, kto to blokuje i podać jego nazwisko do publicznej wiadomości, gdyż czytelnicy mają prawo wiedzieć, kto w Głosie stoi za cenzurą, lub kto jest tzw. opornikiem, który kiedyś nosiliśmy na swoich piersiach, aby protestować przeciwko komunie. Widać, że ktoś w Pana szeregach za nią tęskni, być może za Pana przyzwoleniem. Proszę wyjaśnić zaistniałą sytuację. Drodzy Czytelnicy. Piszcie też w tej sprawie do Naczelnego.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A potem fotoradary, policja, straż gminna, miejska, ITD ,SOK-iści-bo łapią na niestrzeżonych przejaz

   kierowca w Polsce ma ciekawie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 9

   "Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez...rozwiń całość

   "Drogi są coraz gorsze, ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi". Tak, to powiedział Donald Tusk i warto te słowa przypominać do upadłego. Plakat z tym cytatem powinien być powieszony przy każdym z ponad 300 nowych fotoradarów, którymi wkrótce usiane będą polskie drogi, oraz powinien być wydrukowany na każdym formularzu mandatowym, wręczanym za przekroczenie prędkości. Niech wyborcy zobaczą, jak kpi się z nich w żywe oczy. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkodnicy

   Pelagia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 12

   Ciekawe będą następne najbliższe wybory. Jak Naród się zmobilizuje, to PeOwcy zostaną pozbawieni koryta i przestaną szkodzić POLSCE.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Waldy (oskarżony) Dzikowski

   ojej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 9

   Waldy, a jak tam zarzuty prokuratorskie? Na razie tyłek się broni?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dljhdjh

   lsdjfhj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

   Dlaczego tych posłów nie wymieniono w artykule z nazwiska???
   Ochrona wizerunku po popełnieniu przestępstwa przeciw własnemu regionowi?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czerwona kartka dla PO

   lumia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 10

   na święta i na zawsze

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo