Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Poznania [ZDJĘCIA]

  Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Poznania [ZDJĘCIA]

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Poznania [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii
  Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Poznania. W niedziele przed budynkiem Urzędu Miasta harcerze przekazali je na ręce Ryszarda Grobelnego.
  Przy tej okazji prezydent złożył wszystkim poznaniakom świąteczne życzenia.

  - To światło łączy nasze miasto z miejscem narodzenia Chrystusa - mówił Ryszard Grobelny. - Życzę Wam, abyście znaleźli w sobie radość i siłę i żeby światło zagościło w waszych sercach. Boże Narodzenie to święto radości. Radujmy się!

  Po życzeniach prezydenta miasta swoje błogosławieństwo przekazał ks. Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej - Zdzisław Fortuniak.

  Podczas uroczystości dzielenia się betlejemskim światłem podsumowano akcję charytatywną “Urzędowy Święty Mikołaj". W pomoc włączyło się 14 biur i wydziałów urzędu, a także miejskie spółki i członkowie Zarządu Miasta. Dzięki temu, udało się wesprzeć 20 potrzebujących rodzin.

  - Hasło tegorocznej akcji to "Zdążyć z pomocą". Zdążyliśmy. Dary trafią do potrzebujących jeszcze przed świętami - mówił ks. Waldemar Hanas, Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej, na którego ręce prezydent przekazał symboliczny karton z darami.

  Gwiazdkowy prezent trafił w niedzielę także do pięcioletniej Emilki Dębowskiej z Przedszkola pw. Dzieciątka Jezus w Swarzędzu. Dziewczynka wygrała konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

  Wiele atrakcji czekało również na poznaniaków. Każdy z mieszkańców oprócz świętego ognia mógł zabrać do domu świątecznego pierniczka i mandarynkę. Nie zabrakło również ciepłej herbaty. Maluchy robiły sobie zdjęcia ze Świętym Mikołajem, a ze sceny rozbrzmiewały kolędy i pastorałki w wykonaniu bydgoskiego Chóru Gospel i Scholii ze Szkoły Podstawowej nr 45 im. ORP w Poznaniu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo