To już jest koniec Pulsaru

  To już jest koniec Pulsaru

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Przez ponad trzy lata mieszkańcy poznańskiej Łaciny męczyli się z uciążliwym sąsiadem, dyskoteką Pulsar. Mamy dla nich dobrą wiadomość: dyskotekę zamknięto i nic nie wskazuje na to, aby w tym miejscu miał powstać inny lokal rozrywkowy. Niewykluczone, że będzie się tam odbywać sprzedaż odzieży.
  Pulsar zaczął działać w maju 2005 roku i od razu okoliczni mieszkańcy zaczęli się skarżyć na dokuczliwy hałas, dobiegający z lokalu i sprzed niego. Chodziło nie tylko o głośną muzykę, ale i krzyki młodzieży rozochoconej alkoholem, wychodzącej na świeże powietrze.

  Kolejne miesiące starań urzędników i służb porządkowych o wyciszenie lokalu nie przynosiły efektów. Straż miejska stwierdzała w mieszkaniach przekroczenie norm hałasu, policja zaczęła notować w tym rejonie więcej rozbojów, pobić, kradzieży, uszkodzeń mienia, włamań do aut.
  Po wybrykach pijanej młodzieży, Wydział Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta próbował nawet odebrać właścicielowi dyskoteki zezwolenie na sprzedaż alkoholu - decyzję uchyliło jednak Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Okazało się bowiem, że w dyskotece alkohol sprzedają dwie firmy i nie sposób udowodnić, która z nich sprzedała trunki awanturującym się osobom.

  Sprawa się przeciągała, chociaż od początku było jasne, że prowadzący dyskotekę nielegalnie przekształcił budynek z hurtowni w lokal rozrywkowy (w 2006 roku inspektor nadzoru budowlanego nakazał przywrócenie stanu pierwotnego). Teraz, wszystko wskazuje na to, że kłopoty z Pulsarem się zakończyły.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo