Poznań: Znaleziono martwego bezdomnego. Innemu spłonęło...

  Poznań: Znaleziono martwego bezdomnego. Innemu spłonęło legowisko

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Paliło się na III piętrze, ale opalone są ściany aż do 5.
  1/5
  przejdź do galerii

  Paliło się na III piętrze, ale opalone są ściany aż do 5. ©Beata Marcińczyk

  Na poznańskim Piątkowie w bloku spłonęło w sobotę legowisko bezdomnego. A kilka dni wcześniej na Ratajach znaleziono zwłoki bezdomnego mężczyzny. W wyniku sekcji zwłok stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną jego śmierci było pobicie. Bezdomni są na każdym poznańskim osiedlu. I jest z tym coraz więcej problemów.
  Jedni mieszkańcy wpuszczają ich do bloku, inni nienawidzą. Bo śmierdzą, brudzą, załatwiają potrzeby fizjologiczne gdzie bądź. Czy te dwa przypadki są dowodami na to, jak bardzo ich nie lubimy? W sobotę rano mieszkańców bloku nr 26 na os.Bolesława Chrobrego wystraszył smród spalenizny. Towarzyszący mu dym unosił się z klatki ewakuacyjnej. Paliło się na 3 piętrze.

  Czytaj także:
  Poznań: Policja pomaga bezdomnym. Zobacz jak mieszkają zimą


  - Zgłoszenie przyjęliśmy o godzinie 10.15. Gaszenie i wietrzenie trwało około półtorej godziny.
  Paliły się śmieci - mówi Michał Kucierski, rzecznik straży pożarnej. Ludzie wiedzą swoje. Spalił się barłóg. W klatce ewakuacyjnej koczował bezdomny. Nie wiadomo, czy czasem opuszczając swoje leże nie zostawił na nim niedogaszonego papierosa.

  - Paliło się i dymiło tak, że w poniedziałek cały dzień czyściliśmy ściany, a wróciliśmy czarni - mówi pani Danuta, dozorczyni trzech wysokich bloków na osiedlu B. Chrobrego - 25,26 i 27. - Niektórzy mieszkańcy otwierają im drzwi. Jak nie przyniosą sobie jakiegoś płaszcza czy koca ze śmietnika biorą wycieraczki z piętra i tak śpią - opowiada. Teraz problem i tak jest mniejszy niż 3 - 2 lata temu. Wtedy w jednym z bloków "rezydował" bezdomny, do którego często przyjeżdżało pogotowie. Chorował na nogi. Ostatnio bezdomni zrobili sobie lokum w wózkarni.
  - Już wymieniliśmy wkładkę w zamku - mówi dozorczyni.

  - Właśnie rozmawialiśmy o tej sprawie podczas posiedzenia zarządu - mówi Beata Frajtak, rzecznik PSM. - Z jednej strony wiadomo, że bezdomni brudzą na klatce, a z drugiej jak wyrzucić kogoś w nocy, gdy jest mróz minus 8 stopni?

  Nie wiadomo, czy nienawiść wobec bezdomnego czy też coś zupełnie innego stało się pośrednią przyczyną jego śmierci. Fakty są takie, że na terenie opuszczonych budynków PKP na Nowym Miście znaleziono zwłoki. Sekcja wykazała pobicie,
  - Sprawę przekazaliśmy do prokuratury - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik policji.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "I jest z tym coraz więcej problemów"

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

   widzę że w opinii pani marcińczyk PROBLEMEM są koczujący bezdomni, ale fakt że inni ludzie ich ZAKATOWALI na ŚMIERĆ już PROBLEMEM NIE JEST.
   BRAWO!

   Może w ramach akcji charytatywnej weżmie Pani...rozwiń całość

   widzę że w opinii pani marcińczyk PROBLEMEM są koczujący bezdomni, ale fakt że inni ludzie ich ZAKATOWALI na ŚMIERĆ już PROBLEMEM NIE JEST.
   BRAWO!

   Może w ramach akcji charytatywnej weżmie Pani kolegę dziennikarza i zrobicie obchód po osiedlach, po czym zgłosicie odpowiednim służbom gdzie koczują bezdomni. POMOŻECIE mieszkancom i bezdomnym, TAK PO LUDZKU PRZEDŚWIĄTECZNIE zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czy to nie jest pomyłka

   KTS (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 12

   w ukochanym kapitaliźmie wywalczonym w zażartej walce są bezdomni????? przecież Najjaśniejsza to kraj miodem i mlekiem płynący

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo