Samoobrona wróci na scenę polityczną? [GALERIA]

  Samoobrona wróci na scenę polityczną? [GALERIA]

  PEJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Krzysztof Filipek był posłem Samoobrony z okręgu siedleckiego oraz przewodniczącym struktur w województwie mazowieckim.W 2007 r. był sekretarzem stanu
  1/7
  przejdź do galerii

  Krzysztof Filipek był posłem Samoobrony z okręgu siedleckiego oraz przewodniczącym struktur w województwie mazowieckim.
  W 2007 r. był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Przewodniczył też klubowi Samoobrony w Parlamencie.
  Po nieudanym starcie w wyborach w 2007 r. wraz z innymi działaczami opuścił Samoobronę. Założył nową partię - Partię Regionów.
  W 2010 r. tworzył Stowarzyszenie "Polska Wieś". Był też wiceszefem partii Ruch Ludowo-Narodowy. Z kolei w 2012 r. stworzył stowarzyszenie Samopomoc RP.
  Skazany na grzywnę za rozsypywanie zboża na torach.

  Samoobrona wróci na scenę polityczną? Reaktywację zapowiada szef partii Lech Kuropatwiński. W wywiadzie dla Onetu stwierdził, że Samoobrona "z obranej drogi nie schodzi" i nie zadowoli się poparciem wyborczym na poziomie błędu statystycznego. Byli działacze Samoobrony z Wielkopolski w reaktywację partii nie wierzą. I twierdzą, że to już nie jest dawna Samoobrona, a Kuropatwińskiemu brakuje charyzmy Andrzeja Leppera. Sami z powrotem do partii się nie wybierają.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo