Bus-Tramwaj-Kolej: Wspólny bilet jest już...

  Bus-Tramwaj-Kolej: Wspólny bilet jest już w kasach PKP [SONDA]

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Bus-Tramwaj-Kolej: Wspólny bilet jest już w kasach PKP [SONDA]
  1/4
  przejdź do galerii
  Dojeżdżasz z Obronik Wielkopolskich, Murowanej Gośliny czy Strykowa do pracy w Poznaniu? Kupowałeś dotychczas dwa bilety miesięczne: na pociągi i tramwaje? Już nie musisz tego robić! Kolejarze i poznańscy urzędnicy dogadali się w kwestii wspólnego biletu. Już jest dostępny.
  "Bus-Tramwaj-Kolej - Jeden Bilet" to nazwa biletu, który dostępny jest w kasach kolejowych Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich. To papierowy bilet, na którym znajduje się naklejka poznańskiego Zarządu Transportu Miejskiego. Nie bez powodu: uprawnia do podróżowania pociągami, autobusami oraz tramwajami.

  ZOBACZ TEZ:
  KUP BILET NA POCIĄG PRZEZ TELEFON

  Sonda

  Jak oceniasz bilet "Bus-Tramwaj-Kolej"

  Bardzo dobra oferta
  40% głosów
  Dobra, może nie korzystna cenowo, ale za to wygodna
  18% głosów
  Nie wiem, muszę się zastanowić
  6% głosów
  Nie najlepsza
  12% głosów
  Zupełna pomyłka
  24% głosów

  Bilet będzie obowiązywał na terenie Poznania, gmin powiatu (tych, do których jeżdżą autobusy ZTM) oraz w promieniu około 30 kilometrów od Poznania. Stacje graniczne przedstawiliśmy na mapce obok. Posiadając go, można podróżować bez ograniczeń pociągami oraz tramwajami i autobusami.

  Cena biletu miesięczne uzależniona jest od stref, w granicach których bilet będzie wykorzystywany. Stworzone je aż trzy: A (obejmuje Poznań), B (Poznań oraz Złotniki, Ligowiec, Swarzędz, Gądki, Wiry, Luboń k. Poznania, Czerwonak, Czerwonak Osiedle) oraz C. Wersja "najuboższa", a więc bilet, z którym można podróżować pociągami, tramwajami i autobusami po terenie Poznania, kosztuje 109 zł. Jest droższy o 10 zł od normalnej sieciówki, ale pasażer może dojeżdżać z nim do centrum pociągiem z peryferyjnych części miasta - choćby ze stacji na Junikowie.

  SPRAWDŹ:
  JAK BĘDZIEMY DOJEŻDŻAĆ NA NOWY DWORZEC


  Za ten najdroższy, obowiązujący we wszystkich strefach, trzeba zapłacić 274 zł. Wtedy nie mamy jednak żadnych ograniczeń. Przykładowo: możemy dojechać pociągiem z Iłowiec do Mosiny, a tam przesiąść się na autobus podmiejski, by nim dojechać do Poznania. Można też przyjąć, że pociągiem będziemy dojeżdżać do Poznania i dopiero tu przesiadać się na tramwaj czy autobus miejski. Wtedy możemy wybrać bilet za 219 zł.

  Bilety dostępne są również w wersjach ulgowych. Uczniowie mogą liczyć na zniżkę w wysokości 49 procent, natomiast studenci - na 51-procentowy upust. Nowa oferta kolejarzy oraz ZTM jest dostępna od niedzieli.

  Co trzeba zrobić, że skorzystać z nowej oferty? Bilety "Bus-Tramwaj-Kolek" dostępne są w kasach Przewozów Regionalnych oraz Kolei Wielkopolskich.

  * zastanów się, jaki bilet będzie dla ciebie najlepszy - sprawdź, w której strefie mieszkasz. To ona będzie podstawą do wybrania odpowiedniego biletu.

  * następnie podejmij decyzję: pociągiem będziesz dojeżdżać do samego Poznania, czy też chcesz przesiadać się na autobus w jednej z podpoznańskich miejscowości.

  * odwiedź kasę biletową na dworcu PKP - to tam dostępne są nowe bilety miesięczne.

  * nie musisz już stać codziennie w kolejce do kasy, ani kasować biletu - wystarczy, że będziesz miał go przy sobie.
  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KONRAD

   KONRAD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 24

   KOWARY DWOREZC GLOWNY WYSLI MINSRTEWA INFRASTRUKTURY PYTANIE KIEDY REMOTY TOROW PKP PLK PL SA

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy zarząd kolei zacznie myśleć?

   N (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 24

   Bez poprawy częstotliwości kursowania pociągów/szynobusów, stopniowego dobudowania w Poznaniu stacji przesiadkowych cały projekt można o kant stołu rozbić! A jeszcze te absurdalne godziny dojazdów...rozwiń całość

   Bez poprawy częstotliwości kursowania pociągów/szynobusów, stopniowego dobudowania w Poznaniu stacji przesiadkowych cały projekt można o kant stołu rozbić! A jeszcze te absurdalne godziny dojazdów do Poznania, które nie pasują nawet na podstawowe zmiany pracy. I oczywiście PoznańGł. jako stacja przelotowa , a nie docelowa.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo