Menu Region

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 20-latki na...

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 20-latki na Głogowskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Paulina Jęczmionka

4Komentarze Prześlij Drukuj
Prokuratura Rejonowa Poznań-Grunwald wszczęła śledztwo w sprawie tragicznej śmierci 20-latki, która we wtorek zginęła na ul. Głogowskiej pod kołami tramwaju.
- Prokuratura wszczęła śledztwo z artykułu 177 paragraf 2 Kodeksu Karnego - mówi prokurator Izabela Pilarczyk z poznańskiej prokuratury rejonowej. - Została przeprowadzona sekcja zwłok, ale na opinię biegłych trzeba poczekać. To początkowy etap śledztwa. Niebawem zostaną przesłuchani świadkowie zdarzenia. Sprawdzimy również zabezpieczony monitoring.

Śledztwo dotyczy ewentualnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu i nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku.
Przestępstwo podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 7.15 na wysokości zajezdni tramwajowej przy ulicy Głogowskiej. Od kilkudziesięciu minut padał śnieg. Było ślisko, widoczność była ograniczona, na drogach panował duży ruch.

20-letnia kobieta wpadła wprost pod wjeżdżający na przystanek tramwaj linii nr 18. Wcześniej odjeżdżał z niego autobus. Kobiety, niestety, nie udało się uratować. Zginęła na miejscu. Jej ciało przez ponad dwie godziny znajdowało się pod tramwajem. Do wyciągnięcia konieczne było użycie dźwigu. Pierwsze doniesienia wskazywały, że kobieta poślizgnęła się na nieodśnieżonym przystanku. Później pojawiły się inne wersje wydarzeń, m.in. taka że biegła na przystanek.

4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

nieostrożna

+22 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

świadek (gość)  •

Pierwsze doniesienia były takie, że kobieta wpadła na chłopaka oczekującego na przystanku i wpadła na torowisko wprost pod nadjeżdżający tramwaj! Szła wzdłuż krawędzi przystanku, choć widziała że z naprzeciwka nadjeżdża tramwaj, nie odsunęła się od krawędzi ani na krok, tylko szła szybko, aż zderzyła się z tym chłopakiem i... Redaktor dojechał dopiero po jakimś czasie, więc skąd ma wiedzieć jakie był "pierwsze doniesienia".

odpowiedzi (0)

skomentuj

media

+21 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ptkwozone (gość)  •

Nie ma co dyskutować... Zapewne są to spekulacje mediów i szukanie sensacji, zresztą jak zwykle. Nie nam ani mediom konentowanie tego co się stalło. Jak dla mnie wypowiadanie się na jakikolwiek temat taki jak ten czy inny jest nie na miejscu a swoją ciekawość poprostu zostawić dla siebie.

skomentuj

szkoda

+28 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

świadek (gość)  •

Różnica jest taka, że ja mówię co widziałem, a redaktor to co usłyszał albo chciał usłyszeć. Swoją drogą żal mi chłopaka, na którego wpadła, był zdruzgotany i motorniczego, który będzie to zdarzenie miał przed oczami do końca życia :/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Śmierć 20-tolatki na Głogowskiej

+24 / -28

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mia (gość)  •

Rzekomo się poślizgnęła więc jak tak było, to motorniczy ma za to odpowiadać? Dziwne.

odpowiedzi (0)

skomentuj