PiS ma nadzieję, że starosta powie prawdę

  PiS ma nadzieję, że starosta powie prawdę

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Radni PiS zażądają wyjaśnień od Jana Grabkowskiego (PO) w związku z naszą wczorajszą publikacją. Swój wniosek zgłoszą na dzisiejszej sesji Rady Powiatu.
  Jednak biorąc pod uwagę wypowiedzi Ryszarda Pomina, szefa klubu radnych PiS w Radzie Powiatu, wygląda na to, że opozycja nie ma pomysłu na wyjaśnienie tej sprawy. Sugeruje on, że trudno będzie cokolwiek zrobić, jeśli Grabkowski będzie twierdził, że mieszka w Koziegłowach.

  - Jaką wtedy będziemy mieli możliwość pozbawienia go mandatu - pyta radny Pomin. - Mam nadzieję, że jako funkcjonariusz publiczny powie prawdę. Z drugiej jednak strony obawiam się, że znajdzie jakieś wytłumaczenie, aby zachować swój mandat.

  Przypomnijmy, że w całej sprawie chodzi o to, że starosta Grabkowski posiada mandat radnego powiatowego, mimo że nie spełnia wymogów określonych w ordynacji.
  Ta nakazuje, by stale mieszkać na terenie powiatu. Z naszych informacji wynika, że polityk PO od kilku lat mieszka w Poznaniu. Starosta zaprzecza. Przez swojego prawnika tłumaczy, że miejscem stałego zamieszkania są Koziegłowy. Twierdzi tak, mimo że fakt jego zamieszkiwania w Poznaniu potwierdził nawet Waldy Dzikowski, lider wielkopolskiej Platformy.

  - Wiem o tym od roku lub dwóch - przyznaje poseł Dzikowski. - Ale nigdy nie skojarzyłem, że może to skutkować odebraniem mandatu Janowi Grabkowskiemu. Trudno mi też powiedzieć, czy w tym przypadku doszło do złamania prawa. Od lat postrzegam go bowiem jako samorządowca związanego z powiatem - dodaje.

  Jeśli informacje o tym, że Grabkowski nie miał biernego prawa wyborczego potwierdzą się, to Rada Powiatu powinna ogłosić uchwałę o wygaśnięciu jego mandatu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nadzieja

  ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  pis pewnie sie pomyli

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo