Menu Region

"Sportowiec Amator 2012". Głosujcie na tych, dla których...

"Sportowiec Amator 2012". Głosujcie na tych, dla których sport jest pasją!

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Radosław Patroniak

23Komentarze Prześlij Drukuj
"Sportowiec Amator 2012". Głosujcie na tych, dla których sport jest pasją! "Sportowiec Amator 2012". Głosujcie na tych, dla których sport jest pasją!

Marcin Urbaś jest ambasadorem pierwszej edycji konkursu na najlepszego sportowca amatora w Wielkopolsce (© FOT. Archiwum Marcina Urbasia)

Głos Wielkopolski. Rozpoczynamy konkurs na najlepszych sportowców amatorów! Amator to osoba uprawiająca coś hobbystycznie i niezawodowo. W sporcie takich osób są tysiące...
Nie trafiają oni do telewizji, ani na pierwsze strony gazet. Ich pasja często jest jednak nie mniejsza niż ta, która towarzyszy gwiazdom stadionów i hal. Wybitnych przedstawicieli sportu amatorskiego postanowiliśmy więc zaprosić do niepowtarzalnego konkursu. Jego zwycięzca otrzyma specjalny puchar i zostanie zaproszony na galę z udziałem najlepszych wielkopolskich zawodników na Wielkim Balu Sportowca (1 lutego w hotelu Andersia).

ZOBACZ TEŻ:
SYLWETKA MARKA KOPRASA


Kandydatów do konkursu wybierała kapituła redakcyjna na czele z Marcinem Urbasiem, byłym sprinterem, medalistą ME i piątym zawodnikiem MŚ w 1999 r.
w biegu na 200 m z szóstym wynikiem w historii europejskiej lekkoatletyki (19,98 s). - Amator to tak naprawdę sportowiec wyczynowy, bo w pewnym momencie zawsze pojawia się chęć rywalizacji. Sam trening przestaje być motywujący. A konfrontacja z innymi zawodnikami to zawsze okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na tle konkurencji. Najpierw chcesz być w pierwszej "50", potem chcesz pobić rekord życiowy, a jeszcze później chcesz być najlepszy w swojej kategorii wiekowej - tłumaczył najszybszy swego czasu biały człowiek na świecie.

Uważa on, że w Polsce sport amatorski wciąż jest niedoceniany. - Dlaczego ktoś nigdy nie zostaje zawodowcem? Przyczyny są różne. Czasami brakuje mu talentu, czasami wybiera inną drogę rozwoju, czyli stawia na naukę lub pracę, a kiedy indziej bakcyla sportu połyka w wieku 40 lat, kiedy nie ma już szans na osiągnięcie poziomu młodszych zawodników - przekonywał Urbaś.

Słusznie on również zwrócił uwagę, że granica między amatorami a zawodowcami często jest bardzo płynna. - Dla mnie najbardziej czytelny podział występuje w boksie. W tej dyscyplinie sławę i duże pieniądze zapewnia przejście na zawodowstwo. W boksie amatorskim nie można wyjść poza określony pułap. A w innych sportach bywa różnie. Możesz być amatorem, jechać na MS i w ciągu kilku dni zostać zawodowcem. Tak było ze mną 13 lat temu w Sewilli. Dla mnie sport amatorski wyróżnia się tym, że w nim sam zawodnik ponosi koszty związane z przygotowaniami do startów. Dlatego sportowiec amator może zostać sponsorem zawodowca, a nie na odwrót, no chyba, że zawodowiec jest bardzo wybitnym zawodnikiem - dodał ambasador naszego konkursu.

Sam zgłosił do niego Karola Kikuta, brata byłego piłkarza Lecha, Marcina, który przez kontuzje nie zrobił kariery w ligowej piłce, ale świetnie realizuje się obecnie jako amator w futsalu. - Innym przykładem świetnego sportowca amatora jest poznański biznesmen Ireneusz Szpot, który idzie nawet w kierunku sportów ekstremalnych. Podoba mi się jak ktoś nie chce już mieć piątego samochodu i dwudziestego telewizora, tylko woli postawić na aktywność fizyczną i kolejne niesamowite wyzwania - stwierdził Urbaś.

Aby zagłosować na wybranego sportowca amatora, należy wysłać SMS pod numer 72355 o treści: AMATOR.X, gdzie X oznacza numer faworyta. Każdy czytelnik i internauta, może oddać dowolną ilość głosów jeśli uważa, że jego faworyt na takie poparcie zasłużył. Wygra ten kandydat, który uzyska największą ilość głosów. Laureat zostanie uroczyście ogłoszony Sportowcem Amatorem 2012 na Wielkim Balu Sportowca 2013 w hotelu Andersia.
1 »
23

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

rachunki

+15 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marek (gość)  •

a teraz wygrany Pan niech się pochwali ile kasy wydał,ja bym nawet powiedział zmarnował na to aby otrzymać tyle głosów?!byś Pan biednym oddał te tysiące,albo przekazał na cel, którym się interesujesz a nie na to aby pisano o Tobie w gazetach i imię twoje padło na jakimś balu.szkoda gadać.przecież to takie nieuczciwe! Wygrać powinna osoba, która szczerze nikogo nie zachęcała do głosowania na siebie,a uzyskała w miarę dobry wynik!?!?no ale kto sie do tego przyzna!? i jaka tu sprawiedliwość dawania jakiś dyplomów i tytułów...

skomentuj

Odpowiedź

+10 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Szarik (gość)  •

Nie wiem dlaczego Polacy to taki zawistny naród, który daje sobie prawo do decydowania na co i ile ktoś inny może czy powinien wydawać SWOJE pieniądze.

odpowiedzi (0)

skomentuj

...

+15 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

... (gość)  •

Co Cię obchodzi kto co i za ile? Skąd wiesz, że w.w nie daje na chore dzieci? A może Ty się pochwalisz ile na nie dajesz albo chociaż podpiszesz się imieniem i nazwiskiem?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pic na wodę fotomontaż

+9 / -8

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zawiedziony totalnie (gość)  •

No i gdzie są przedstawione te sylwetki? Zaraz koniec konkursu a na 30 osób przedstawiono kilka...

Taki sposob konkursu czytelnicy oceniają jako żenujący....

odpowiedzi (0)

skomentuj

Plepiscyt

+20 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Plebiscyt (gość)  •

Wszelkie plebiscyty mają to do siebie że finansują je przeważnie sami uczestnicy.
Organizatorzy przecież z czegoś muszą mieć kasę na nagrody.
Czyż nie jest tak Głosie Wielkopolski???

odpowiedzi (0)

skomentuj

głosy

+26 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Propozycja dla Ambasadora Urbasia (gość)  •

Panie Urbaś a może by tak zlikwidować pokazywania aktualnego stanu głosów.
Wyniki podać dopiero 11 stycznia???

skomentuj

faworyt

+6 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Karl (gość)  •

tak byloby najlepiej...bo znajomi/pracownicy kandydata teraz pewnie siedzą i do ostatniej chwili wysyłają smsy - dla mnie żenada!

odpowiedzi (0)

skomentuj

sprawiedliwy

+26 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sprawiedliwy (gość)  •

Uważam, że organizator konkursu powinien, z czystej ciekawości, sprawdzić nr tel. z których najczęściej są oddawane głosy na panów Kopras i Szpot. Myślę, że to wiele wyjaśni i udowodni, że tymi numerami są służbowe komórki ich pracowników. Taki konkurs jest z góry ustawiony!!!
Nie mam szacunku dla obu tych panów!!! Powinni sprawdzić jakim powodzeniem w społeczeństwie cieszą się ich dokonania, ale przecież po co?! Lepiej ich zdaniem przeznaczyć kilka tysięcy na smsy ze służbowych komórek i wciągnąć to w koszty reklamy!

odpowiedzi (0)

skomentuj

AMATOR

+22 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

trener (gość)  •

Sport amatorski TAK tylko trzeba płacic za własne pieniądze zakupić sprzęt (Biegacz,Buty,odzież treningową. i( Kasę na wyjazdy, opłaty startowe , hotele itp.)A wierzcie Duże, to dotyczy każdej dyscypliny.Nie wszystkich stać. Co do wyboru dyscypliny sportowej to motywacja, predyspozycje, styl życia a najważniejsze to Pieniądze czyli własne finansowanie swojego amatorskiego SPORTU .Tutaj rodzi sie problem czy rzeczywiście jest to amatorstwo Patrz Kolarstwo,Pływanie.Bieganie,Wyscigi Samochodowe, Kulturystyka itp;Często mają sponsorów. Jest sport Wyczynowy Opłacany przez NAS to Panstwo MKOL FINA itp. Amator placi sam opłaca wynajem np hali sportowej, basenu, Stadioniu, .......Dlatego plebiscyt jest Złem. Dla Amatorów, TO Redaktorzy wszystkich mediów powinni na codzień pokazywać dawać za przykład sport amatorski a nie jedno razowa AKCJA

odpowiedzi (0)

skomentuj

Tutuł dla bogatych

+32 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

maszynista (gość)  •

Bez sensu takie głosowanie. Lepsze było by głosowanie jednorazowe z komputera. Wiadomo że tytuł otrzyma najbogatszy ze zgłoszonych. Wystarczy by Pan Szpot zagroził obcięciem premii jeśli na niego nei będą głosować lub sam sobie nabił głosów za 1000 zł. Pytanie zatem jaki sens tutułu: AMATOR.

odpowiedzi (0)

skomentuj

gorzki

+37 / -15

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gorzki (gość)  •

Chciałbym się od razu zgodzić się z komentarzem "hydry" i "Smail" w
tym konkursie nie powinni brać udziału żadni biznesmeni.
Powinna wygrać Pani Agata Mościcka bo ona w tym wszystkim pokazuje, że
ma pasję, dużo robi dla dzieci i to nie tylko z racji wykonywanego
zawodu.
Jeśli nie było by pani Agaty to z dwóch biznesmenów wybrałbym Pana
Ireneusza Szpota bo to w końcu on zdobył koronę ziemi. Wchodził na
szczyt na Antarktydzie przy -70*C.
Pana Kopras nie znam wcale i chyba nic nigdy nie osiągnął bo inaczej
byłoby o nim głośno przynajmniej tak jak o Panu Szpot (chyba, że
się mylę to bardzo przepraszam i proszę o sprostowanie). Myślę, że
osoba bez konkretnych wyników (mam na myśli cały czas Pana Kopras) nie
powinna wygrać tego konkursu. Skąd ten Pan się wziął w tym konkursie
?!?

skomentuj

do gorzki

+20 / -29

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

argh (gość)  •

Nie wchodź już w tyłek Pani Agacie.
Kopras w tym roku wygrał Halowy Puchar Polski w skokach przez przeszkody w kategorii Open Business oraz inne konkursy skokowe na zawodach różnej rangi, od regionalnych po międzynarodowe. Ale tobie i tak to nic nie mówi, bo pewnie jesteś kompletnym sportowym laikiem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

npf

+23 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

npf (gość)  •

Pojawia się magiczne słowo Business, mam pytanie: Czy żeby wygrać w Open Business trzeba wysyłać płatne smski ? Bo się nie orientuję?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Do debila

+12 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Do debila (gość)  •

Zapisz sie do tego konkursu to zobaczysz, czy trzeba wysyłać platne smski, jełopie jeden.

odpowiedzi (0)

skomentuj

do Gościa

+17 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

do Goscia (gość)  •

smieszny jesteś.
Poczytaj regulamin 2,46 PLN za i SMS

odpowiedzi (0)

skomentuj

Fan Irka

+29 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Fan Irka (gość)  •

A czym jest Halowy Puchar Polski w skokach przez przeszkody w
kategorii Open Business (ha ha ha ) w porównaniu ze zdobyciem korony
ziemi (Azja: Mount Everest (8850 m n.p.m.), Ameryka Południowa:
Aconcagua (6960 m n.p.m.), Ameryka Północna: McKinley (6195 m n.p.m.),
Afryka: Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), Europa :Elbrus (5642 m n.p.m.),
Australia: Puncak Jaya (4884 m n.p.m. ), Antarktyda: Masyw Vinsona
(4897 m n.p.m.) dokonało tego tylko 13 Polaków! Jak dla mnie zwycięzca
jest tylko jeden. Pan Irek!

odpowiedzi (0)

skomentuj

kibic

+26 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sylwetki (gość)  •

Może byście tak przedstawili inne sylwetki a nie tylko Koprasa???

odpowiedzi (0)

skomentuj

Biegacz Amator

+35 / -24

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Bartas (gość)  •

Szanowni Państwo,
Wywodzę się ze środowiska biegowego i na temat kandydatów z tego światka chciałbym się wypowiedzieć : Jak promować sport amatorski (zakładam, że ten plebiscyt ma również ten szczytny cel, a nie chodzi tylko o to by na balu naczelny spotkał się z kumplami) kiedy za wzór stawia się ludziom osoby, które przeciętny zjadacz chleba podsumuje słowami : "ma kasę to biega".
Gdybyście wstali zza biurka w czasie tworzenia listy pretendentów, to zauważyli byście wybitne postacie, które walczą na codzień by pogodzić obowiązki z pasją, które swymi osiągnięciami udowadniają, że niemożliwe nie istnieje. Słyszeliście o biegaczu, który postanowił biegać trzy lata temu, gdy Jego waga przekraczała 100 kg, a dziś jest jednym z dziesięciu najszybszych Wielkopolan na dystansie półmaratonu? W ciągu trzech lat ! Czy to nie lepszy przykład dla Waszych czytelników ? Oczywiście pod warunkiem, że plebiscyt promuje sport amatorski... Dla ułatwienia Panu Redaktorowi, dodam, że piszę o Marcinie Kęsy.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »