Jak idzie praca nad "Partnerstwem na rzecz Warty"? - pytali...

  Jak idzie praca nad "Partnerstwem na rzecz Warty"? - pytali radni

  KARC

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Holenderski rząd dał nam 180 tys. euro na rzecz rozwoju rzeki Warty. W środę radni komisji Rewitalizacji oraz Polityki Przestrzennej pytali jak daleko jest realizacja projektu na rzecz rozwoju terenów nadrzecznych.
  Strategia "Partnerstwo na rzecz Warty" właśnie wchodzi w drugi etap realizacji. Jak do tej pory stworzono część analityczną, która m. in. szczegółowo przedstawia analizy niebezpieczeństwa powodziowego, co jest ważne dla potencjalnych inwestorów na terenach nadbrzeżnych.

  Wydział Gospodarki Nieruchomościami, który koordynuje projekt "Partnerstwo na rzecz Warty", proponuje trzy pilotażowe projekty. Utworzenie portu na Starołęce, dostęp do niego będzie z osiedla mieszkaniowego, które postawi tam deweloper.
  Powstaną ścieżki rowerowe, marina oraz kładka przez rzekę. Drugim pomysłem jest odkopanie starego koryta Warty, które WGN określa jako "absolutnie realne". Z analiz niebezpieczeństwa powodziowego wynika, że odkopanie starego koryta Warty znacznie to bezpieczeństwo zwiększy. - To rewolucja w myśleniu o rzece w mieście - mówił radny Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji rewitalizacji.

  Odkopanie rzeki razem z utworzeniem podziemnych parkingów wyliczono na 400 mln zł. -Miasto może wyłożyć jakiekolwiek pieniądze tylko pod warunkiem, że będzie to opłacalne - mówił z kolei radny Wojciech Kręglewski.

  Stąd pomysł utworzenia parkingów w ramach odkopania starego koryta. Perspektywa czasowa została wyliczona na ok. 8 - 10 lat.

  Trzeci pomysł to stworzenie tzw. północnych wysp na północnej stronie Ostrowa Tumskiego. Chodzi o łączenie terenów nadrzecznych z funkcjami mieszkaniowymi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo