Poznań: Dąbrowskiego 17 bez reklam! Zobacz, jak się zmieniło

  Poznań: Dąbrowskiego 17 bez reklam! Zobacz, jak się zmieniło

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Dąbrowskiego 17 bez reklam! Zobacz, jak się zmieniło
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Fot. SIdP

  Tak tu czysto, że aż dziwnie - budynek przy ulicy Dąbrowskiego 17, charakterystyczny, bo w części z tzw. murem pruskim, wygląda jak nie z tego świata! Nie ma na nim żadnego szyldu, żadnej obskurnej reklamy. Przed budynkiem stanął za to estetyczny, dobrze dopasowany do otoczenia stojak ze znakami firmowymi przedsiębiorstw i instytucji, które funkcjonują w budynku.
  I właśnie dlatego Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania, walczące o ład przestrzenny, przyznało tytuł POZytywnej zmiany* dla Fundacji Nieściszalni, prowadzącej szkołę rysunku i muzyki rozrywkowej Republika Rytmu za usunięcie szpetnych reklam z otoczenia oraz samej powierzchni budynku przy Dąbrowskiego 17 i zastąpieniu ich estetycznym stojakiem.

  -List gratulacyjny zostanie złożony na ręce Pana Wojciecha Augustyniaka z Fundacji Nieściszalni w przyszłym tygodniu - informuje Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia.-Projekt zasługuje na najwyższe uznanie, gdyż odbył się za pozwoleniem i partycypacją wszystkich firm wynajmujących lokale pod w/w adresem, administracji oraz lokatorów, a jego konsekwencją jest uzyskanie stanu ładu przestrzennego otoczenia budynku.
  Wyeksponowano piękno architektury zabytkowej kamienicy, umieszczając jednocześnie przed nią estetyczny stojak reklamowy, który zachęca do zapoznania się z ofertą zamieszczonych na nim podmiotów. Zabieg ten stanowi o wiele skuteczniejszą formę reklamy niż setki krzykliwych banerów czy wątpliwej jakości szyldów.

  *Co to są POZytywne zmiany?


  Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania nagradza pochwałami inicjatywy i działania osób prywatnych, urzędników, instytucji, organizacji oraz podmiotów gospodarczych, które przyczyniają się do kształtowania lepszej rzeczywistości miasta i regionu.
  Dotychczasowymi laureatami była Wyższa Szkoła Bankowa za mural "Nauka procentuje" oraz... Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu za dwujęzyczne rozkłady jazdy.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Można :)

   cichy1975 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 50

   Jak widać na załączonym obrazku można, można ... :)
   Podczas obrad rady mówiono o unormowaniu reklam. Jak zwykle wystarczy nie wiele. Przepis prosty chęci realne a nie obiecanki. Marzę o tym aby...rozwiń całość

   Jak widać na załączonym obrazku można, można ... :)
   Podczas obrad rady mówiono o unormowaniu reklam. Jak zwykle wystarczy nie wiele. Przepis prosty chęci realne a nie obiecanki. Marzę o tym aby wypracować normy dla umieszczania reklam a wówczas miasto zmieni się nie do poznania oraz egzekwować prawo miejskie i wtedy zapanuje porządek. Jak zwykle widać wystarczy niewiele aby zmień tak wiele.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   porzędek

   stary poznaniak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 14

   W XVIII wieku powstała Komisja Porządku Publicznego. Jak jest dzisiaj?- sami widzicie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo