Książka o muzycznym Poznaniu

  Książka o muzycznym Poznaniu

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Okładka książki Andrzeja Saturny
  1/2
  przejdź do galerii

  Okładka książki Andrzeja Saturny ©Andrzej Szozda

  Nakładem Wydawnictwa Akademii Muzycznej w Poznaniu ukazała się książka Andrzeja Saturny "Artyzm i rzemiosło". Jej autor, był m.in. krytykiem muzycznym związanym przez wiele lat z Wielkopolską.
  Nakładem Wydawnictwa Akademii Muzycznej w Poznaniu ukazała się książka Andrzeja Saturny "Artyzm i rzemiosło", zawierająca jego publicystykę muzyczną z lat 1965-1990. Zmarły w roku 2008 autor był cenionym krytykiem muzycznym, związanym m.in. z "Głosem Wielkopolskim". Był również profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu, dziekanem Wydziałów Instrumentalnego i Wychowania Muzycznego. Wyboru i opracowania jego tekstów dokonała Teresa Dorożała-Brodniewicz.

  Wartością pracy są recenzje koncertów, artykuły publicystyczne dotyczące poznańskich instytucji artystycznych i wywiady zamieszczane w "Głosie Wielkopolskim", ale także w popularnych, nieistniejących już dziś miesięczniku "Nurt" oraz tygodniku "Tydzień". Jest wśród nich m.in. recenzja z pierwszego poznańskiego koncertu Krystiana Zimermana, który odbył się na początku maja 1976 r., a także rozmowa z Grażyną Bacewicz, skrzypaczką, kompozytorką, przewodniczącą jury Konkursu Wieniawskiego w roku 1967. "Artyzm i rzemiosło" to niezwykle cenna pozycja dla tych, którzy zajmują się historią życia muzycznego w Poznaniu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo