Poznańscy radni stawiają na portale społecznościowe

  Poznańscy radni stawiają na portale społecznościowe

  NYT

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Pomysłów na to, jak być w stałym kontakcie z wyborcami i jak wykorzystywać do tego najnowsze technologie, poznańskim radnym nie brak. Facebook i strony internetowe - tam można dowiedzieć się wszystkiego o ich pracy. Inaczej jest z blogami, bo te eksploatowane są głównie w czasie kampanii wyborczej.
  Najbardziej multimedialnym radnym jest Mariusz Wiśniewski z PO. Na specjalnym profilu na facebooku codziennie informuje o wszystkich inicjatywach, w których bierze udział. Głównie - związanych z pomysłami komisji rewitalizacji. I dzieli się z internautami linkami do artykułów prasowych, w których te tematy są poruszane. Też codziennie. Do tego samego służy radnemu strona internetowa, na której mieszkańcy dowiedzą się o nowych ławkach, ścieżkach rowerowych, czy przystankach w swojej okolicy.


  Aktywny na Facebooku jest też jego partyjny kolega - Marek Sternalski. Ale on na swoim profilu głównie angażuje się w gorące spory polityczne i światopoglądowe. Dyskusje dotyczą religii, aborcji, czy eutanazji. I aktualnych wydarzeń ze świata wielkiej polityki. Wcześniej radny Sternalski prowadził też własnego bloga "Na kłopoty Sternalski". Ten pomysł jednak zarzucił, bo ostatni wpis pochodzi z marca 2011 r. Aktywny na swoim blogu nie jest już też Szymon Szynkowski vel Sęk, choć wcześniej pozwalał sobie tam na kąśliwe komentarze pod adresem prezydenta Grobelnego.

  O tym, co piszczy w trawie na Łazarzu, na Facebooku regularnie informuje Wojciech Wośkowiak, były szef klubu PRO. Ale Wośkowiak często zdaje też na bieżąco relację z kolejnych sesji rady miasta.

  Aktywność na Facebooku zarzucił nieco Norbert Napieraj. Ku rozpaczy wielu. Bo zdjęcia potraw i autorskie przepisy kulinarne radnego PRO pod hasłem "Mężczyzna od kuchni" robiły na portalu prawdziwą furorę.

  Radni wybitni i najwięksi lenie

  Trwa plebiscyt "Głosu" na najlepszych radnych. Póki co - prowadzi Bartosz Zawieja. Głosować na swojego kandydata można do 3 grudnia, do północy. Więcej informacji o SMS-owym głosowaniu, regulaminie plebiscytu oraz aktualnych wynikach na stronie gloswielkopolski.pl. O tym, którzy radni najczęściej zmieniali barwy partyjne, napiszemy w środę.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo