Oaza spokoju

  Oaza spokoju

  Stefan Drajewski, dziennikarz działu opinie

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Niemalże zapomniałem, że w Polsce mamy parlament dwuizbowy. Tłumaczę to tym, że o Senacie niewiele się mówi, a sami senatorowie zachowują się tak, jakby ich działalność była objęta tajemnicą państwową. A prawda, niestety, jest taka, skoro nie ma cię w mediach, nie istniejesz.
  Izba wyższa polskiego parlamentu jest oazą spokoju. Senatorowie z należną im czcią i estymą czytają przyjęte przez Sejm ustawy, wnoszą poprawki, wygłaszają oświadczenia, spotykają się z wyborcami... Ale gdyby zapytać tych wyborców, czy znają nazwisko senatora, na którego głosowali w ostatnich wyborach do parlamentu, pewnie mieliby kłopoty z przypomnieniem sobie (piszę tak, mając na względzie samego siebie).

  Od kilku lat słyszę z różnych stron komentarze, że w Polsce nie jest potrzebna druga izba parlamentu. Mówią o tym zwykle po wyborach ci, którzy je przegrali. W poprzedniej kadencji Platforma Obywatelska była za likwidacją Senatu, obecnie twierdzi, że "nie ma ku temu klimatu". Cóż, obecnie w Senacie zasiada siedmioro przedstawicieli tej partii na 8 mandatów z Wielkopolski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo