POlityczne głosowania

  POlityczne głosowania

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Platforma Obywatelska pokazała, kto rządzi w Poznaniu. Opozycyjne kluby w radzie miasta przekonały się o tym podczas posiedzenia Komisji Budżetu i Finansów oraz Rozwoju Gospodarczego, która zajęła się opiniowaniem poprawek do przyszłorocznego budżetu oraz Wieloletniego Planu Inwestycyjnego.
  Dogadano się tylko w przypadku budowy wiaduktu nad przejazdem kolejowym na Starołęce, a to dzięki osobistej inicjatywie dwóch radnych z przeciwnej strony barykady: Krzysztofa Skrzypińskiego (PO) i Macieja Przybylaka (PiS).

  - Radni PO głosowali nad poprawkami czysto politycznie, popierając jedynie swoje propozycje, a odrzucając PiS-u - mówi Norbert Napieraj, szef klubu PiS, który zdaje sobie sprawę, że matematyka jest nieubłagalna i mająca w radzie większość PO jest w stanie wszystko przegłosować.

  Ten pokaz siły, jak twierdzą oskarżani, był odpłaceniem pięknym za nadobne.

  - Pokazaliśmy, że my, podobnie jak PiS, możemy zachować się politycznie - mówi Wojciech Kręglewski, przewodniczący klubu radnych PO, który twierdzi, że Platforma zaproponowała merytoryczne głosowanie.

  - Komisja budżetu powinna być cenzorem poprawek pod względem finansowym - uważa szef klubu PO. - Najpierw należy ustalić, czy jest możliwy sposób sfinansowania danej poprawki. Zaproponowaliśmy, by wstrzymywać się od głosu przy propozycjach, które nie spełniają tego warunku. Wskazaliśmy, że trzeba ustalić listę inwestycji nienaruszalnych i wstrzymać się od głosu w przypadku, gdy poprawka miałaby zabrać z nich fundusze. Na przykład nie można wskazywać jako źródła realizacji proponowanej inwestycji pieniędzy przeznaczonych na modernizację Bukowskiej. Nie po to chcemy ją współfinansować z UE, by zabrać część funduszy na inne przedsięwzięcie - mówi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo