Po co nam gwiazdy na miejski Sylwester?

Po co nam gwiazdy na miejski Sylwester?

Marcin Kostaszuk

Głos Wielkopolski

Aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Po co nam gwiazdy na miejski Sylwester?
Aferka z mało profesjonalnym przygotowaniem do miejskiego Sylwestra w Poznaniu daje powód do zastanowienia -dlaczego właściwie miasto ma tego dnia organizować imprezę dla mieszkańców?
Po co nam gwiazdy na miejski Sylwester?
Wieloletnie obserwacje dają jedną odpowiedź, choć wieloznaczną: jeśli impreza nie zostanie zaplanowana odgórnie, to i tak odbędzie się oddolnie i spontanicznie, najlepiej "tam gdzie zawsze", czyli na każdym dużym placu w centrum.

Rokrocznie zatem władze uznają, że lepiej zorganizować pokaz fajerwerków odpalanych z dachów wokół Placu Wolności, niż pozwolić na spontan domorosłych piromanów.
I racja, choć oczywiście petardy i tak wybuchają pod nogami. Ale przynajmniej mniej.

Najgorzej miasto radzi sobie jednak z czymś więcej niż fajerwerki. O ile w aranżowaniu kulturalnych wydarzeń niszowych jakoś sobie radzimy, o tyle gdy przychodzi zrobić coś "ludycznego", "popowego" i "masowego", zaraz okazuje się, że a to organizator zwiał z pieniędzmi, z kimś się nie dogadał, albo dogadał się, ale nie z tym kim powinien. I dlatego - co za strata! - nie uda się odgrzebać zapomnianego od lat zespołu Fun Factory.

Nie odkryję Ameryki: jeśli nie mamy pieniędzy na "gwiazdy", to ich po prostu nie szukajmy, bo i tak skończy się playbackiem przy 10 stopniach mrozu usprawiedliwionym. Wystarczy dobry didżej - mamy przypomnę radio publiczne w Poznaniu! - i transmisja (radiowa albo przez Internet), do każdego radia, komórki czy komputera w mieście, przy którym bawią się sylwestrowicze. Oczywiście z wyjątkiem tych, którzy mają akurat dziewięć stów na imprezę deluxe za parę - kwotę wziąłem z plakatu reklamowego widzącego na mieście. Bardzo mnie rozbawił.

Takie czasy. Oszczędnościowe.

PRZECZYTAJ KOMENTOWANY ARTYKUŁ:
Sylwester w Poznaniu: Dlaczego miasto pozwoliło organizować go firmie bez przeszłości?

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Gorący temat

Wideo