To już pewne! W stronę Junikowa pojedzie tramwaj wahadłowy

  To już pewne! W stronę Junikowa pojedzie tramwaj wahadłowy

  ROI

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Z ronda Jana Nowaka Jeziorańskiego na ulicę Węgorka pojedzie tramwaj wahadłowy. Choć MPK nie zdradza kiedy to dokładnie nastąpi (termin musi zostać ustalony z ZTM), prawdopodobnie koszmar pasażerów jeżdżących autobusami T1 skończy się jeszcze w tym tygodniu.
  - Od poniedziałku rozpoczynamy przygotowywanie torowisk pod tramwaj wahadłowy - zapewnia Krzysztof Dostatni, zastępca kierownika Nadzoru Ruchu MPK. - Na razie nie chcę podawać konkretnego terminu kiedy pojedzie tramwaj, ale jest duża szansa, że nastąpi to jeszcze w tym tygodniu.

  Takie rozwiązanie sprawi, że skończy się gehenna tysięcy pasażerów, którzy przez kilka tygodni gnietli się jadąc autobusami linii T1.

  Dlaczego tramwaj nie pojedzie już od poniedziałku? MPK musi przede wszystkim sprawić, by tramwaje mogły zmieniać tor i wracać w stronę ronda z ulicy Węgorka. W grę nie wchodzi bowiem wariant zastosowany podczas meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa. Jest on zbyt czasochłonny.

  W niedzielę 20 tramwajów zawiozło kibiców pod Stadion Miejski, stamtąd je wycofano do ronda, skąd z kolei tyłem znów wróciły pod stadion. Operacja trwała około półtorej godziny.

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? m.roik@glos.com

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo