Poznaniak wśród laureatów konkursu wiolonczelowego

  Poznaniak wśród laureatów konkursu wiolonczelowego

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Studiujący we Wrocławiu poznański wiolonczelista Jan Czaja zajął III miejsce na kończącym się w niedzielę w Poznaniu IX Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym im. Dezyderiusza Danczowskiego. Najlepsza okazała się Marta Kordykiewicz z Warszawy.
  Znamy już rezultaty kończących się w niedzielę w Poznaniu IX Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego im. Dezyderiusza Danczowskiego oraz IX Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Adama Bronisława Ciechańskiego.

  Wśród wiolonczelistów najlepsza okazała się Marta Kordykiewicz, studentka Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w klasie profesora Tomasza Strahla. II miejsce przyznano Marcelowi Markowskiemu, studentowi Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie profesora Stanisława Firleja, a III miejsce zajął Jan Czaja, poznaniak, student tego samego pedagoga, ale w Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

  Wśród kontrabasistów najlepszy okazał się Marek Romanowski, student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie adiunkta Jana Kotuli. II miejsce zajął Dominik Polak z tej samej uczelni, ale z klasy docenta Waldemara Tarnowskiego. III miejsca nie przyznano, a IV zajął Karol Nasiłowski, student Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie w klasie profesora Andrzeja Mysińskiego.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo