Klonówiec: Cysterna na torach - kierowca był pijany....

  Klonówiec: Cysterna na torach - kierowca był pijany. Opóźnienia na trasie Poznań - Wrocław

  KAS

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Po ośmiu godzinach ruch pociągów na trasie Poznań - Wrocław wrócił do normy. W nocy na torach przewróciła się ciężarówka. Kierowca był pijany.
  W nocy z czwartku na piątek około godz. 1.20 na przejeździe kolejowym w Klonówcu (przecina go droga krajowa nr 5) koło Leszna przewróciła się ciężarówka.

  - Kierowca przecinał tory nie prostopadle, a w formie tzw. eski - mówi st.sierż. Dawid Marciniak z komendy policji w Lesznie. - Rozpędzony samochód jadąc od Poznania w kierunku Leszna zjechał z drogi i usiłował kontynuować podróż torami kolejowymi. Naczepa przejechała po torach kilkanaście metrów, po czym przewrócił się na bok.

  W naczepie ciężarówka przewoziła sodę spożywczą, która częściowo rozsypała się na tory. Ze względu na linię wysokiego napięcia, samochodu nie można było usunąć w ciemności. Dlatego dopiero rano policja rozpoczęła prace. Okazało się, że 52-letni kierowca z woj. łódzkiego był pijany - miał 1,8 promila alkoholu we krwi.

  Usuwanie ciężarówki z torów trwało kilka godzin. Pociągi na linii Poznań - Wrocław kursowały na drugim torze. Ruch całkowicie przywrócono około godz. 10. Pociągi miały ok. 20 min. opóźnienia.

  WIĘCEJ INFORMACJI:
  LESZNO NASZE MIASTO
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo