Policja zatrzymała poznaniaka poszukiwanego 11 listami...

  Policja zatrzymała poznaniaka poszukiwanego 11 listami gończymi!

  BEM

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Za Krzysztofem D. z Poznania wydano 11 listów gończych. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Gdańska zatrzymali 30-latka. Czeka go 13 lat więzienia.
  Policja zatrzymała poznaniaka poszukiwanego 11 listami gończymi. Czeka go 13 lat więzienia

  Policja zatrzymała poznaniaka poszukiwanego 11 listami gończymi. Czeka go 13 lat więzienia ©Fot. Archiwum

  Mężczyzna zatrzymany został na terminalu promowym w Gdańsku. Prom przypłynął ze Szwecji, gdzie poszukiwany ukrywał się od dłuższego czasu.

  Jego historia wygląda tak:poszukiwany był od 2005 roku 11 listami gończymi za liczne włamania do domów na terenie całej Polski. Miał od odbycia karę w sumie 13 lat więzienia. Skutecznie utrudniał poszukiwania policjantom - przyjął szwedzkie nazwisko żony.

  Oprócz listów gończych wystawiony został za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Z tego powodu jakiś czas temu szwedzcy policjanci zatrzymali go i osadzili w areszcie, gdzie odbywał areszt ekstradycyjny. W trakcie aresztu mężczyzna wystąpił o przyznanie obywatelstwa szwedzkiego, które po pewnym czasie otrzymał. Według prawa szwedzkiego nie było już podstawy do dalszego aresztowania. Mężczyzna został zwolniony i miał czekać na wezwanie do odbycia kary w Szwecji.

  Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu przeprowadzili analizę prawną. Stwierdzili, że zmiana nazwiska i przyjęcie drugiego obywatelstwa nie zwalnia Krzysztofa D. z odpowiedzialności przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Po przekroczeniu granicy Polski na terminalu promowym w Gdańsku mężczyzna zgodnie z procedurą został więc zatrzymany i osadzony w areszcie.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo