Geografia to ulubiony przedmiot maturzystów

  Geografia to ulubiony przedmiot maturzystów

  Katarzyna Sklepik

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznańscy maturzyści przygotowują się już do próbnych egzaminów. Pierwszy z nich - z języka polskiego - napiszą 9 stycznia.
  12 stycznia maturzyści zmierzą się z arkuszem z języka obcego, a 13 stycznia - z wybranym przez siebie przedmiotem.

  - W połowie listopada uczniowie mieli już okazję sprawdzić swoje umiejętności, rozwiązując próbne egzaminy, które przygotowuje wydawnictwo Operon - mówi Andrzej Karaś, dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego. - Teraz maturzyści przygotowują się do próby właściwej, organizowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.


  W tym roku - podobnie jak w poprzednich latach - wśród przedmiotów króluje geografia i biologia. Historia i wiedza o społeczeństwie tracą na popularności, podobnie jak matematyka.

  Do 30 września uczniowie ostatnich klas liceów ogólnokształcących i profilowanych a także techników musieli wstępnie wybrać przedmioty, które będą zdawać na maturze. A także określić poziom trudności, do którego chcą przystąpić: czy będzie on podstawowy, czy rozszerzony.

  - Uczniowie wypełniając deklaracje maturalne, wybierają przedmioty, z których punkty liczyć się będą przy rekrutacji na studia - tłumaczy Alina Siudzińska, wicedyrektor V Liceum Ogólnokształcącego. - Niestety, nie zawsze uczelnie podają informacje we wrześniu, więc często jest tak, że uczniowie zmieniają przedmioty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo