Politycy z całego świata zjechali już do Poznania

  Politycy z całego świata zjechali już do Poznania

  Paweł Mikos

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj na Szczycie Klimatycznym ONZ w Poznaniu rozpoczną się obrady segmentu wysokiego szczebla, czyli spotkanie szefów wszystkich delegacji z udziałem sekretarza generalnego ONZ, głów państw oraz premierów niektórych krajów. Po południu natomiast rozpocznie się okrągły stół ministrów środowiska.
  Obie dyskusje mają doprowadzić do przyjęcia w piątek "pakietu poznańskiego". W nim będą zawarte wszystkie ustalenia COP 14, które mają posłużyć jako podstawa do zawarcia porozumienia w Kopenhadze w przyszłym roku.

  Na dzisiejsze obrady przyjedzie prezydent Lech Kaczyński, który wygłosi przemówienie w czasie otwarcia segmentu wysokiego szczebla. Do delegatów zwróci się również minister środowiska prof.
  Maciej Nowicki oraz Ban Ki-Moon, sekretarz generalny ONZ. W uroczystości wezmą również udział wicepremier Waldemar Pawlak, prezydent Gujany, premierzy Szwecji i Tuvalu oraz wiceprezydenci Iranu oraz Mikronezji.

  Z kolei w piątek delegaci na szczyt klimatyczny w Poznaniu będą mogli wysłuchać wykładu byłego wiceprezydenta USA i noblisty Ala Gore'a. Zresztą krótkiego przemówienia amerykańskiego polityka będzie mógł wysłuchać każdy z nas. Dzisiaj Gore otrzyma doktorat Honoris Causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Całą uroczystość będzie można śledzić na stronie internetowej uniwersytetu.
  Wszystkich ważnych polityków z Ławicy na teren "klimatycznego miasteczka" będzie wozić specjalna ekologiczna flota. Złożona jest ona z 21 samochodów napędzanych wodorem. Wyjątkiem był tylko Ban Ki-Moon, którego ze względów bezpieczeństwa przywieziono tradycyjnym autem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo