Menu Region

Żołnierze z bazy lotniczej w poznańskich Krzesinach na...

Żołnierze z bazy lotniczej w poznańskich Krzesinach na ćwiczeniach w Hiszpanii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

PILAR

Prześlij Drukuj
Żołnierze z bazy lotniczej w poznańskich Krzesinach na ćwiczeniach w Hiszpanii Żołnierze z bazy lotniczej w poznańskich Krzesinach na ćwiczeniach w Hiszpanii

Czterech pilotów F-16 i 48 żołnierzy z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach poleciało na ćwiczenia do Hiszpanii (© Fot. Andrzej Szozda)

Czterech pilotów F-16 i 48 żołnierzy z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego w poznańskich Krzesinach poleciało na ćwiczenia do Hiszpanii. W poniedziałek w bazie położonej w miejscowości Albacete rozpocznie się szkolenie taktyczne.
- Albacete położona jest w południowo-wschodniej Hiszpanii. W pobliżu znajduje się baza lotnicza Hiszpańskich Sił Powietrznych, w której od 2009 roku odbywają się cyklicznie międzynarodowe szkolenia o nazwie Tactical Leadership Programme - informuje por. Piotr Radzimski, rzecznik poznańskiej bazy.

Polscy żołnierze mają doskonalić umiejętności potrzebne przy prowadzeniu operacji lotniczych we współpracy z siłami różnych państw NATO. Przed reprezentacją krzesińskiej bazy stoją takie zadania jak zabezpieczenie strefy tankowania w powietrzu i niszczenie broni przeciwlotniczej.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się