Menu Region

Prokuratura bierze pod lupę sklep 66procent.pl. Jest...

Prokuratura bierze pod lupę sklep 66procent.pl. Jest śledztwo dotyczące oszustw w sieci

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

SAGA, ROI

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Prokuratura bierze pod lupę sklep 66procent.pl. Jest śledztwo dotyczące oszustw w sieci Prokuratura bierze pod lupę sklep 66procent.pl. Jest śledztwo dotyczące oszustw w sieci

Prokuratura sprawdza, czy niektóre sklepy internetowe celowo oszukiwały kupujących i czy może za tym stać zorganizowana grupa przestępcza (© Fot. Arkadiusz Dembiński)

Prokuratura sprawdza, czy niektóre sklepy internetowe celowo oszukiwały kupujących i czy może za tym stać zorganizowana grupa przestępcza. Pod lupę wzięto - jak się dowiedzieliśmy - między innymi sklep 66procent.pl.
O wątpliwościach dotyczących tego sklepu pisaliśmy pod koniec października. - Wielka promocja, czy wielkie oszustwo? - zastanawialiśmy się wspólnie z osobami, które chciały kupić po okazyjnych cenach markową odzież. Obawiały się, że zostały oszukane, bo czas mijał, a zamówionych towarów nie otrzymywały. Pod wskazanym adresem w Poznaniu nikt nie słyszał o 66procent.pl. Mimo próśb, nie udało nam się spotkać z polskimi szefami sklepu i porozmawiać o jego działalności.

Po naszym artykule natomiast skontaktowało się z nami kilka zaniepokojonych osób.

- Oferta wydawała mi się wiarygodna ze względu na reklamę na głównych stronach typu wp, onet. Myślałem, że sklep działa na zasadzie grupowych zakupów. Robię zakupy internetowe od 10 lat i nigdy się tak nie nabrałem. Mam jeszcze nadzieję że zamówione towary będą realizowane zgodnie z warunkami max. 30 dni, dlatego na razie nie zgłaszam oszustwa - napisał jeden z kupujących. Kolejny mężczyzna zapytał wprost: - Gdzie zgłosić przestępstwo?

Również na internetowych forach nie brakuje wpisów klientów, którzy wciąż czekają na zamówione towary._Pojawiają się jednak i głosy osób, które towar dostały. - Zamówiłem dla córki dwie pary butów 24 września._Jedne dostałem 24 października, drugie przyszły w środę - poinformował nas czytelnik.

Pytanie, czy markowe ubrania dostaną wszyscy klienci. I czy nie są to działania , które mają jedynie uwiarygodnić funkcjonowanie internetowego sklepu? To przecież jedna z metod stosowanych przez oszustów... Okazuje się, że sprawdza to prokuratura.

- Otrzymaliśmy informację, że Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście Północ prowadzi postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się tworzeniem sklepów internetowych i oszukiwaniem za ich pomocą ludzi - mówi Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Tam mamy przekazywać ewentualne materiały dotyczące sklepu 66procent.pl.

1 »
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

66procent - podejrzenie o popełnieniu przestępstwa, Poszkodowani ZGŁASZAJCIE!

+15 / -11

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Anna (gość)  •

W celu zgłoszenia podejrzenia o przestępstwie ( 66procent ) należy zgłosić się z dokumentacją (wydruki maili..etc.) do najbliższego posterunku policji. Sprawę prowadzi PROKURATURA OKRĘGOWA W PŁOCKU nr 5D91/12, nr policyjny RSD28/12 - Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

66 procent

+14 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bpbomcia2@gmail.com (gość)  •

Od 3 pażdiernika po potwierdzeniu wpłaty 5 pazdziernika czekam na buty australijskie.Otrzymuję na monity odpowiedż,że przesyłka jest już w drodze oferuja jakies bzdurne rabaty za opóżnienie w przesyłce.Dziś mamy 27 grudnia i butów nie ma. Co robić dalej.Mieszkam w Koninie,Gdzie mam zgłosić przestępstwo.

odpowiedzi (0)

skomentuj

krych

+34 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krych (gość)  •

otrzymałem wszystkie części zamówienia, jedne lepsze jedne gorze które reklamuje, zamówienie chyba jeszcze buty dla dziewczyny bo wszyscy je zachwalaja

odpowiedzi (0)

skomentuj

pozew zbiorowy

+19 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jarko (gość)  •

http://www.wspolnypozew.com/grupy/show/pozwy/66procentpl

POZEW ZBIOROWY

odpowiedzi (0)

skomentuj

a ja towar dostałam...

+33 / -37

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ja (gość)  •

Założyłam, że jeśli jakiś serwis reklamuje się aż tak intensywnie na wiarygodnych portalach, to może działa np. na zasadzie zakupów grupowych i rzeczy faktycznie są tańsze (wiadomo jakie wysokie są marże sklepów...). Towar dotarł do mnie po miesiącu - przesyłka z Hong Kongu, buty "UGG" może jeszcze w jakimś stopniu przypominają oryginały, ale jeśli chodzi o kurtkę "Abercrombie" to jeszcze nigdy nie widziałam tak żałośnie wykonanej podróbki. Zobaczymy jak zadziała serwis w przypadku reklamacji...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Mała poprawka

+32 / -32

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aga (gość)  •

Przepraszam A&F jest nadal w ofercie tylko ukryte są pod szyldem Odzież zimowa lub T-SHIRTY, POLO, KOSZULE RABAT 65%.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Taka ich taktyka

+28 / -33

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

aga (gość)  •

To jest ich taktyka ponieważ tak samo było z firmą dotpay której dane widniały w regulaminie na stronie 66procent jako firmy pośredniczącej w przekazywaniu pieniędzy i nagle gdy ludzie zaczęli dzwonić do tej firmy okazało się, że firma dotpay nie podpisała z serwisem 66procent.pl żadnej umowy.
Drugą sprawą jest odzież marki A&F które nagle po mailach zaniepokojonych klientów do owej firmy nagle ubrania tej marki znikły ze strony. Teraz osoby które zamawiały kurtki dostają maile że niestety nastąpił brak towaru. Dobrze, że zajęła się tym prokuratura pytanie tylko czy coś z tego wyniknie.

odpowiedzi (0)

skomentuj