Seniorzy: co warto wiedzieć? dokąd wybrać się w nadchodzącym...

  Seniorzy: co warto wiedzieć? dokąd wybrać się w nadchodzącym tygodniu?

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Podczas Senioralnych seniorzy zwiedzali stadion miejski w Poznaniu

  Podczas Senioralnych seniorzy zwiedzali stadion miejski w Poznaniu

  Co tydzień Centrum Inicjatyw Senioralnych i Głos Wielkopolski rekomendują seniorom ciekawe wykłady, zajęcia, warsztaty... Sprawdź koniecznie, co Ciebie interesuje. Naprawdę warto wyjść z domów! Zapraszamy również seniorów spoza Poznania
  Podczas Senioralnych seniorzy zwiedzali stadion miejski w Poznaniu

  Podczas Senioralnych seniorzy zwiedzali stadion miejski w Poznaniu

  Zapraszamy do korzystania z oferty wyjazdów organizowanych przez Akademię Podróży Wojażer.
  Akademia przygotowuje i realizuje dla Akademii 50+ wyjazdy turystyczne. Prowadzi także cieszący się dużym zainteresowaniem Klub Podróżnika.
  Najbliższe propozycje:
  3-5 listopada - Warszawska Jesień, spotkanie z kulturą;
  24-25 listopada - Wyjazd Katarzynkowo- Andrzejkowy do Torunia;
  1 grudnia Wyjazd - Mikołajkowy.

  Akademia Podróży Wojażer uzyskała tytuł "Miejsca Przyjaznego Seniorom". Więcej informacji o wyjazdach w biurze przy ul. Dąbrowskiego 28 A, tel. 61 866 284 03.


  Miasto Poznań, Fundacja SIC! i Stowarzyszenie No Woman No Art zapraszają mieszkańców Jeżyc, Chwaliszewa, Starego Miasta i Śródki do spędzenia wspólnie czasu na warsztatach: "Poznaj historię swojej rodziny".
  Dowiedz  się, jakie spódnice lubiła Twoja babcia, kiedy była w Twoim wieku. Zapytaj dziadka, jakie kwiaty przyniósł na pierwszą randkę. Opowiedz wnukom, gdzie spędzaliście wakacje, kiedy nie było ich na świecie. Sprawdź czy Twoje drzewo genealogiczne jest równie rozległe, jak w czołówce "Klanu".
  Po każdym cyklu warsztatów wspólne przestrzenne drzewo genealogiczne będzie wyeksponowane w specjalnie wybranych lokalizacjach na terenie dzielnic.
  6, 7, 8 listopada - warsztaty dla mieszkańców Jeżyc. Miejsce: Gimnazjum nr 61 im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Słowackiego 58/60.
  Zapisy: mailowo: wspolpraca@nowomen-noart.pl, telefonicznie - 609 028 752, lub osobiście w Biurach Mieszkańców: BM Śródki w Starej Piekarni, Rynek Śródecki 17; BM Jeżyc, ul. Szamarzewskiego 17/3. Każdy uczestnik warsztatów ma szansę wygrać atrakcyjną nagrodę - aparat fotograficzny.


  W czwartek, 8 listopada w godz. 13-14.30 Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria, zaprasza do udziału w pierwszych zajęciach z cyklu warsztatów pamięci. Są to spotkania, podczas których uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z ćwiczeń rozwijających koncentrację uwagi oraz poznać przydatne w życiu codziennym metody zapamiętywania i usprawniania swojej pamięci. Cykl obejmuje 4 spotkania. Zajęcia będą odbywały się co tydzień. Miejsce: siedziba stowarzyszenia, ul. Zacisze 4 (okolice szpitala im. Raszei). Zapisy pod numerem telefonu 664 999 886 lub w siedzibie SWP "Flandria". Zajęcia mają charakter niekomercyjny, organizatorzy proszą jedynie o partycypację w kosztach najmu sali i przygotowania materiałów - 5 zł od osoby za spotkanie.


  W środę, 7 listopada o godz. 10 zapraszamy na spotkanie "Czy senior może być medialny? - dyskusja o wizerunku osoby starszej" organizowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Miejsce: Kino Muza 30. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o zgłoszenia do 5 listopada, tel./fax 61 856 73 23.
  Na spotkanie zaprasza samorząd Województwa Wielkopolskiego w związku z obchodami III Dni Kultury Solidarności, które potrwają do 23 listopada pod patronatem honorowym Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.


  Do niedzieli, 11 listopada, Rada Osiedla Stare Miasto oraz Centrum Kultury ZAMEK zapraszają na wystawę fotograficzną "Historia pewnego miejsca… Wieżowce ALFA na Świętym Marcinie". Miejsce: witryny okienne Restauracji SFINX, ul. Święty Marcin 66/72.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo