Zeznawał biznesmen porwany dla okupu

  Zeznawał biznesmen porwany dla okupu

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj przed poznańskim Sądem Okręgowym zeznawał znany biznesmen, który w styczniu ubiegłego roku został uprowadzony dla 8 milionów złotych okupu. Porywacze przetrzymywali go przez 54 godziny w betonowej piwnicy pod halą, w której hurtowo uprawiali konopie indyjskie - 4,5 tysiąca sadzonek - dla holenderskiego odbiorcy.
  Przekazanie wielomilionowego okupu i uwolnienie zakładnika miało nastąpić w nocy, 19 stycznia, na szosie pomiędzy Golęczewem i Sobotą. Policji nie udało się wówczas zatrzymać porywaczy, bo szalejąca nad Wielkopolską wichura zwaliła drzewo. Pogodowa anomalia uniemożliwiła również bandytom ucieczkę z łupem. Ich również zatrzymało powalone drzewo, między Suchym Lasem, a Kiekrzem.

  Dzisiaj porwany opowiadał o tym, jak związany, głodzony i straszony bronią, czekał na wolność - albo śmierć. Nie jest on jedynym pokrzywdzonym w procesie 6 oskarżonych. Odpowiadają oni również za napad na salon jubilerski przy ulicy Gwarnej w Poznaniu. W sierpniu 2006 roku zamaskowani sprawcy sterroryzowali bronią personel i ukradli biżuterię za 300 tysięcy złotych. Uciekli rowerami. Kolejny zarzut dotyczy hurtowej uprawy konopi indyjskich. Oskarżeni przyznali się do niektórych zarzutów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo