Kto będzie czytał Króla Maciusia I z Anną Seniuk? Zobacz...

  Kto będzie czytał Króla Maciusia I z Anną Seniuk? Zobacz uczestników castingu [ZDJĘCIA]

  MAZ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Kto będzie czytał Króla Maciusia I z Anną Seniuk?
  1/21
  przejdź do galerii

  Kto będzie czytał Króla Maciusia I z Anną Seniuk? ©Grzegorz Dembiński

  Niezwykle udany był casting do spektaklu "Dzieci czytają z Anną Seniuk - Króla Maciusia I" Janusza Korczaka jaki 5 listopada odbędzie się w Auli UAM w ramach cyklu "Verba Sacra"
  5 listopada w Auli UAM w ramach cyklu "Verba Sacra" dzieci wraz z Anną Seniuk czytać będą "Króla Maciusia Pierwszego Janusza Korczaka" . Casting do tego spektaklu odbył się w sobotę w poznańskim Multikinie 51 przy ul. Królowej Jadwigi. Przyszło około 40 dzieci. Większość z rodzicami. Wszystkie dzieci znajdą się na scenie.

  - Poziom był niezwykle wysoki i dlatego wszystkie dzieci zaprosimy na scenę.
  Niektóre, te szczególnie utalentowane otrzymają fragmenty "Króla Maciusia I" do czytania. Były sześciolatki, które czytały lepiej niż niektóre dziesięciolatki - mówi reżyser Przemysław Basiński, dodając, że najwcześniej przyszli ci, którzy byli zdecydowani na udział w castingu. Każde z dzieci czytało fragmenty "Króla Maciusia I".

  Wiele przyszło z przygotowanymi fragmentami. Jeden z chłopców przyszedł w stroju Króla Maciusia. My też przygotowywaliśmy fragmenty o różnym charakterze emocjonalnym , bo bazujemy nie tyle na sztuce słowa, ale na emocjach dzieci. Szukaliśmy ciekawych osobowości. Jeden tekst czytali spokojnie, a inny na najwyższych emocjach. Annę Seniuk do czytania wybraliśmy dlatego, że to aktorka, która budzi u dzieci ogromną radość i jest otwarta na takie pomysły. Poza tym uwielbia improwizować, a ten koncert będzie musiał być improwizowany, bo to nie będzie typowa prezentacja Verba Sacra. Tutaj będzie inaczej. Dlatego potrzebny aktor elastyczny i otwarty z dużym poczuciem humoru , a Anna Seniuk wszystkie te cechy ma.

  - Przyszliśmy tutaj "z marszu" sprawdzić czy Frycek zechce wziąć udział w tej zabawie. Zdecydował, że tak, choć nie był do końca przekonany czy będzie czytał. To jego pierwsza taka próba - mówi Artur Zakrzewski, tato Frycka Zakrzewskiego z Kamińska koło Murowanej Gośliny

  - Przyszliśmy, bo dowiedzieliśmy się, że istnieje szansa sprawdzenia umiejętności artystycznych dziecka, a poza tym córka jest ambitna - mówi Piotr Witkowski, który na casting przyprowadził córkę Lenę.

  Bilety na spektakl "Dzieci czytają z Anną Seniuk - Króla Maciusia I Janusza Korczaka" kosztują 25 zł, ale jeden rodzic może przyprowadzić czworo dzieci. Można je kupić w CIM-ie lub w agencji Gruv-Art przy ulicy Tańskiego gdzie można je także rezerwować pod numerem telefonu 618471115.

  Co ciekawe bilety w formacie A3 i zawiera ilustrację do najnowszego wydania "Króla Maciusia I",. Jej autorką jest Marianna Oklejak.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo