Kickboxing: Smoki z Poznania ze złotem w Oslo

ŁOS
Na zdjęciu od lewej: Radosław Laskowski (trener), Damian Ławniczak, Piotr Odważny, Paweł Strykowski Fot. Archiwum/Radosław Laskowski
W stolicy Norwegii, Oslo rozegrano zawody Pucharu Europy Scandinavian Open 2012 w kickboxingu.

W tej prestiżowej imprezie wystartowało trzech poznaniaków (na co dzień reprezentują Klub Sportowy Czerwony Smok).

Na najwyższym stopniu podium stanął Damian Ławniczak (kategoria - 60 kg). W decydującym o złotym medalu pojedynku Polak pokonał Norwega z peruwiańskim paszportem Miltona Galaretta.

Świetnie zaprezentował się również Paweł Strykowski (kategoria - 91 kg) zwyciężając w finale ciemnoskórego zawodnika pochodzącego z Gambii - Austine Otieno.

Piotr Odważny (67 kg) w finale uległ nieznacznie Duńczykowi - Nicolai Christiansenowi.

Osoby, które chciałyby uprawiać kickboxing mogą zgłaszać się do KS Czerwony Smok. Zajęcia odbywają się w sali przy ul. Bóżniczej w Poznaniu od poniedziałku do czwartku (początek o godz. 20.30). Można także trenować K1 i Muay Thai. Kontakt, telefony: 693 113 392, 693 072 300 lub 506 614 718.