Na targach Tour Salon w Poznaniu robią interesy i... grają w...

  Na targach Tour Salon w Poznaniu robią interesy i... grają w kometkę

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pierwsze dwa dni Tour Salonu należą do profesjonalistów. Rozmowy, szkolenia, konferencje - przekonywanie, że to właśnie ofertę warto wybrać
  1/27
  przejdź do galerii

  Pierwsze dwa dni Tour Salonu należą do profesjonalistów. Rozmowy, szkolenia, konferencje - przekonywanie, że to właśnie ofertę warto wybrać ©Fot. Grzegorz Dembiński

  Pierwsze dwa dni Tour Salonu należą do profesjonalistów. Rozmowy, szkolenia, konferencje - przekonywanie, że to właśnie ofertę tego kraju czy regionu warto sprzedać, polecać czy reklamować.
  Pierwsze dwa dni Tour Salonu należą do profesjonalistów. Rozmowy, szkolenia, konferencje - przekonywanie, że to właśnie ofertę tego kraju czy regionu warto sprzedać, polecać czy reklamować.

  A jest rzeczywiście w czym wybierać. Od bliskich nam atrakcji powiatu poznańskiego, samego poznania, czy Wielkopolski, po tak dla nas mało znane, jak Mołdawia, Brazylia, czy niewielka wyspa w Chorwacji Vir. Promują się jednak i ci, którzy są już doskonale znani i gdzie co roku wybiera się prawie pół miliona Polaków, jak np. Grecja.

  - Przygotowujemy specjalną strategię promocji turystyki greckiej - mówi Nicholas Karahalios sekretarz generalny Greckiej narodowej Organizacji Turystycznej. - Dla nas najlepszymi ambasadorami są sami turyści. Zamierzamy pokazać Grecję różnorodną, jakiej nie znacie. Gdzie można pojechać na narty w góry, by wieczorem zanurzyć się kilka kilometrów dalej w wodach ciepłego morza.

  Przedstawicielstwa i biura bardzo różnie zachęcają do odwiedzenia stoiska i promocji. Z maleńkiej wyspy Vir w Chorwacji przyjechał zespół muzyczny, który kusił pięknymi piosenkami przypominającymi spokojne wakacje i morze błękitne. Także Palestyna, kraj partnerski tegorocznego Tour Salonu kusiła tańcem i śpiewem. Regiony polskie za to oferują przysmaki, których koniecznie trzeba spróbować.Są łucznicy, wojowie, rycerze, wóz z końmi (niestety, tylko figurami), a nawet stanowisko malowania pierników.

  Na targach w Poznaniu nie widać kryzysu. Wielkie biura podroży urosły w siłę po tym roku upadków mniejszych i mniej stabilnych.

  - Nie widać mniejszego zainteresowania turystów wyjazdami za granicę - mówi Jacek Parysek z Grecos Holiday. - Wręcz przeciwnie. Obserwujemy duże zainteresowanie wyjazdami, ale z pewnych, sprawdzonych, dużych biur. Zaobserwowaliśmy nawet wzrost liczby turystów. Upadki w tym roku zaczęły porządkować nasz rynek turystyczny.

  Ludzie szukają nowości, miejsc gdzie jeszcze nie byli, albo takich które nie są jeszcze tak bardzo "zadeptane“ przez Polaków.

  - Przyjechałam przede wszystkim nawiązać kontakty. Zobaczyć, co nowego w branży, jakie otwierają się nowe kierunki - mówi Katarzyna Zwierzchowska, agentka z Katowic. - Myślę, że to będzie udamy wyjazd, bo już udało mi się sporo załatwić.

  Promuje się nie tylko zagranica, ale z roku na rok coraz mocniej także Polska. Olandia z Wielkopolski zdobyła w tym roku Złoty Medal Tour Salonu i ich stoisko cieszy się ogromnym powodzeniem. Tak samo jak województwa Pomorskie, czy Małopolska. Widać, że turystyka krajowa zaczyna być doceniana także przez władze regionów.

  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo