Polska reprezentacja piłkarska, po wtorkowym odwołaniu meczu z powodu ulewy, gra dziś z Anglią na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2014. Dla kadry Waldemara Fornalika to najtrudniejszy sprawdzian w tych rozgrywkach. Na zwycięstwo nad Anglikami czekamy od 39 lat. Czy uda się tym razem, zwłaszcza po wczorajszej kompromitacji z bajorem na murawie? Początek spotkania o godzinie 17. Zapraszamy na relację na żywo!

TUTAJ RELACJA NA ŻYWO Z MECZU POLSKA - ANGLIA. KLIKNIJ!

- To zespół, który wywołuje podwójną motywację. Zarówno u wszystkich polskich piłkarzy, jak i kibiców. Chyba tylko rywalizacji z Niemcami i Rosją towarzyszą równie duże emocje. Dla nas to jak derby, klasyk po prostu - mówił we wtorek pomocnik tureckiego Sivassporu, Kamil Grosicki.

Przed starciem z naszym odwiecznym rywalem trener Waldemar Fornalik miał sporo dylematów. Pierwszy wiązał się z nieobecnością w kadrze kontuzjowanego kapitana, Jakuba Błaszczykowskiego. Drugi z wyjazdem ze zgrupowania z przyczyn rodzinnych Eugena Polanskiego. Trzeci z niechęcią części kibiców i piłkarzy do Ludovica Obraniaka, który głupim zachowaniem osłabił zespół w Czarnogórze.

O kłopotach personalnych Anglików trudno wspominać, bo ich największym problemem są kłopoty bogactwa. Wayne Rooney i spółka chcą dopisać w Warszawie kolejne trzy punkty w eliminacjach do MŚ w 2014 roku w Brazylii. Biało-czerwoni chcą im jednak pokrzyżować plany i nawiązać do zwycięskiego remisu z najsłynniejszego meczu w historii polskiego futbolu, na Wembley w 1973 roku. Robert Lewandowski i koledzy wierzą w sukces, a my razem z nimi.

Składy:
Polska: Przemysław Tytoń, Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Kamil Glik, Jakub Wawrzyniak, Paweł Wszołek, Grzegorz Krychowiak, Eugen Polanski, Ludovic Obraniak, Kamil Grosicki, Robert Lewandowski

Anglia: Joe Hart, Glen Johnson, Phil Jagielka, Joleon Lescott, Ashley Cole, James Milner, Michael Carrick, Tom Cleverley, Steven Gerrard, Jermain Defoe, Wayne Rooney

PRZEBIEG MECZU (BRAMKI):
32 minuta - dośrodkował Gerrard, a Rooney głową posłał piłkę do bramki! Tytoń tylko odprowadził ją wzrokiem...
71 minuta - Kamil Glik wyszedł w górę i głową przy lewym słupku umieścił piłkę w siatce!

Ostatecznie w 94 minucie mecz zakończył się remisem 1:1. Polska drużyna w polu sprawiała wrażenie lepszej od Anglików, ale nie potrafiła tego przełożyć na zwycięstwo. Remis ucieszył kibiców, ale i pozostawił niedosyt.

Materiał oryginalny: Polska - Anglia 1:1. Remis z niedosytem na Stadionie Narodowym [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA] - Głos Wielkopolski