W Wielkopolsce ubędzie pociągów

  W Wielkopolsce ubędzie pociągów

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Niekończące się kolejki do kas, pociągi opóźnione nawet o 70 minut - tak było w piątek na poznańskim Dworcu Głównym PKP. Począwszy od wtorku może być jeszcze gorzej. Tego dnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy, w którym będzie o 29 pociągów mniej niż dotąd.
  Powodem zmiany rozkładu są remonty na szlakach kolejowych z Poznania do Gniezna, a także z Poznania do Wrocławia oraz między Zbąszynkiem a Czerwińskiem. Kontynuowany będzie też remont trasy Poznań - Krzyż. Tam między 29 października a 19 listopada odwołane będą niektóre popołudniowe pociągi.

  W przyszłości na przebudowanych odcinkach pociągi pojadą szybciej. Na trasie do Gniezna na przykład z prędkością maksymalną 140 km/h.
  Kolejnym powodem zmian jest budowa Poznań City Center oraz roboty przy przedłużeniu linii Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Do 10 listopada potrwa również modernizacja trasy między Ostrowem Wielkopolskim a Wrocławiem. Z powodu tych robót miedzy Bukowiną Sycowską a Twardogórą Sycowską zamiast pociągów, będą kursowały autobusy. Między Rawiczem a Wrocławiem z kolei, gdzie odwołana została część pociągów spółki Przewozy Regionalne, na każdej stacji zatrzymywać będą się pociągi TLK. Na tym odcinku honorowane będą bilety zakupione na pociąg i spółki PR. Kolejarze apelują do podróżnych, by planując podróż sprawdzali dokładnie godziny odjazdu. Będą się one zmieniały, ponieważ remont będzie postępował.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo