Półwiejska 47 ma pozwolenie na budowę. 6-piętrowy gmach...

  Półwiejska 47 ma pozwolenie na budowę. 6-piętrowy gmach zamiast budek [WIZUALIZACJE]

  ELKA

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Półwiejska 47 ma pozwolenie na budowę. 6-piętrowy gmach zamiast budek [WIZUALIZACJE]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©Fot. Inwestycje Wielkopolski

  Jest pozwolenie na budowę budynku mieszkalno-usługowego przy skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Półwiejskiej w Poznaniu. Pierwsze prace najprawdopodobniej rozpoczną się na początku przyszłego roku i potrwają kilkanaście miesięcy. Znikną od wielu lat stojące na tym terenie budki z jedzeniem i tekstyliami. Kolejny fragment miasta zostanie uporządkowany.
  Już teraz trwa sprzedaż mieszkań i lokali w mającym powstać budynku. Projekt przygotowała poznańska Pracownia Projektowa Sterzyński Sucharski.

  Nowoczesny gmach o nieregularnej bryle będzie miał 6 pięter tyle, ile mają otaczające go kamienice. Do wykończenia elewacji przewidziano okładziny kamienne i płyty betonowe zbrojone włóknem szklanym, a także włóknocementowe.

  Parter oraz pierwsze piętro będą miały funkcje handlowe i usługowe z przeszklonymi dużymi witrynami. Na wyższych piętrach mają znajdować się mieszkania. Ich powierzchnię będzie można dowolnie kształtować i aranżować, będzie można je także łączyć ze sobą.
  W razie potrzeby zmienione zostanie ich przeznaczenie, na przykład na biura, czy lokale usługowe. W budynku będą dwie windy.

  Inwestorem jest spółka Inwestycje Wielkopolski, która między innymi realizuje także inwestycje na ulicy Wodnej, Chwaliszewie i Śródce.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo