Trzy medale Katarzyny Pawłowskiej z Jedynki Kórnik na mistrzostwach kraju w kolarstwie torowym

LUMAR
Katarzyna Pawłowska ze złotym medalem mistrzostw świata
Katarzyna Pawłowska ze złotym medalem mistrzostw świata Piotr Kurek
Dwa złote medale i jeden srebrny pierwszego dnia mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w Pruszkowie zdobyła Katarzyna Pawłowska. Zawodniczka UKS Limaro Kórnik triumfowała w wyścigu drużynowym 3000 metrów na dochodzenie wspólnie z klubowymi koleżankami Paulą Fronczak i Alicją Ratajczyk oraz w wyścigu indywidualnym na 500 metrów. Srebro przypadło zawodniczce z Kórnika w sprincie drużynowym wspólnie z Paulą Fronczak.

Dodajmy też, że w rywalizacji drużynowej na 4000 metrów na dochodzenie drugie miejsce wywalczyli reprezentanci KTK Kalisz - (Mateusz Nowak, Kornel Sójka, Patryk Krzywda i Przemysław Kasperkiewicz).

W sobotę i niedzielę dalszy ciąg zmagań na pruszkowskim torze.

23-letnia Katarzyna Pawłowska pochodzi z Przygodzic. Na Igrzyskach w Londynie zajęła 11 miejsce w indywidualnym wyścigu szosowym ze startu wspólnego. Ale jej największym sukcesem do tej pory jest złoty medal mistrzostw świata w Melbourne w 2012 w scratchu. Jest pierwszą reprezentantką Polski, która została mistrzynią świata w kolarstwie torowym.