Koncert skrzypka Nikołaja Znaidera zainaugurował 66. sezon...

  Koncert skrzypka Nikołaja Znaidera zainaugurował 66. sezon Filharmonii Poznańskiej [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Koncert skrzypka Nikołaja Znaidera zainaugurował 66. sezon Filharmonii Poznańskiej [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Fot. Marek Zakrzewski

  Mocnym akcentem zainaugurowała piątkowego wieczoru swój 66. sezon Filharmonia Poznańska. Solistą koncertu "Gwiazdy światowych estrad "był urodzony w Kopenhadze, ale mający polsko-żydowskie korzenie jeden z najbardziej cenionych skrzypków i dyrygentów młodego pokolenia Nikolaj Znaider.
  Grał on na Guarneriusie "del Gesu" z roku 1741. W programie koncertu znalazły się uwertura do opery "Mataswinta" Franza Xavera Scharwenki, Koncert skrzypcowy czołowego duńskiego kompozytora Carla Nielsena i Symfonia "Z Nowego Świata" Antonina Dvoraka. Orkiestrę, która zasiadła przy nowych, większych pulpitach poprowadził jest dyrygent-szef Marek Pijarowski. Dyrektor Wojciech Nentwig przypomniał, że aktualny sezon wiąże się z 65-leciem Filharmonii Poznańskiej.
  A piątkowy koncert był ukazaniem w pigułce tego co czeka melomanów. Będzie sporo muzyki polskiej, a nawet wielkopolskiej, co nieco muzyki prawie zupełnie nieznanej i bardzo dużo muzyki słowiańskiej.

  W sobotę o godzinie 18 swój 45. sezon zainauguruje w Auli UAM Młodzieżowy Ruch Miłośników Muzyki Pro Sinfonika. Na koncercie "Muzykoteka młodego człowieka" brytyjski Julian Bliss Septet w programie "Król swingu" zaprezentuje największe przeboje Benny'ego Goodmana.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo