Polska Borussia mogła wygrać w Manchesterze, ale nie miała...

Polska Borussia mogła wygrać w Manchesterze, ale nie miała skutecznych snajperów

Wydarzeniem środowych meczów Ligi Mistrzów był pojedynek Manchesteru City z Borussią Dortmund. Spotkanie na Etihad Stadium elektryzowało kibiców w Anglii, Niemczech i Polsce.
    Nic dziwnego, że z trybun oglądał nasze trio (Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek) selekcjoner Waldemar Fornalik. Niedaleko od niego siedział sir Alex Ferguson, który z kolei wybrał się na stadion lokalnego rywala, by utwierdzić się w przekonaniu, że "Lewy" mógłby pasować do "Czerwonych Diabłów".

Po pierwszej połowie 20 mln euro najszybciej można bybłoby jednak wydać na bramkarzy, a zwłaszcza na Joe Harta z Manchesteru City. Pierwsi jednak do ataku ruszyli gospodarze. W 8 min Sergio "Kuna" Aguero powstrzymał golkiper Roman Weidenfeller. Chwilę później w dobrej sytuacji przestrzelił Pablo Zabaleta.

Mistrzowie Niemiec nie zamierzali być jednak statystami. W 12 min w słupek po podaniu od Lewandowskiego trafił Mario Goetze. Po okresie walki w środku pola znów o sobie dał znać argentyński snajper. Weidenfeller ponownie wyszedł z sytuacji sam na sam obronną ręką. Prawdziwa kanonada rozpoczęła się w ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy.

Najpierw Goetze znalazł się na czystej pozycji i po raz kolejny górą był Hart. Nie minęło 15 sekund, a utalentowny 20-latek trafił w poprzeczkę. Po drodze piłka odbiła się oczywiście od reprezentacyjnego bramkarza Anglii. W odpowiedzi z 5 m przestrzelił David Silva, a emocjonujący finisz zakończył Ilkay Gundogan. W roli głównej znów wystąpił Hart popisując się efektowną interwencją po strzale pomocnika Borussii Dortmund.

Po zmianie stron goście w końcu dopięli swego. Fatalny błąd popełnił Jack Rodwell. Piłkę przejął Marco Reus i to właśnie on znalazł sposób na Harta. W 76 min mogło być po meczu, ale Lewandowski przestrzelił w idealnej sytuacji. W końcówce to się zemściło, bo po zagraniu ręką Nevena Subotica karnego wykorzystał Mario Balotelli.

W pozostałych konfrontacjach na uwagę zasługują bardzo pewne wyjazdowe zwycięstwa hiszpańskich drużyn - Realu nad Ajaksem i Malagi nad Anderlechtem w składzie z Marcinem Wasilewskim.

We wtorkowym spotkaniu LM, Benfica - Barcelona (0:2), groźnej kontuzji doznał Carles Puyol. Początkowo sugerowano, że reprezentant Hiszpanii doznał złamania ręki. Ostateczna diagnoza okazała się bardziej pomyślna. Stoper Barcelony ma tylko zwichnięty łokieć i będzie pauzował przez dwa miesiące.

Grupa A
    Dynamo Kijów - Dinamo Zagrzeb 2:0
    Bramki: Gusiew 3, Pivaric 33 (samobójcza).

Schalke 04 Gelsenkirchen - Montpellier HSC 2:2
    Bramki: Draxler 26, Huntelaar 53, karny - Fana 13, Camara 90.
    Arsenal Londyn - Olympiakos Pireus 3:1
    Bramki: Gervinho 42, Podolski 56, Ramsey 90 - Mitroglou 45.

1. Arsenal Londyn  2  6 5:2
    2. Schalke 04  2  4 4:3
    3. Montpellier HSC  2  1  3:4
    4. Olympiakos Pireus  2  0  2:5
    Grupa C
    Zenit St. Petersburg - AC Milan 2:3
    Bramki: Hulk 45, Szyrokow 49 - Emanuelson 13, El Shaarawy 16, Hubočan 76 (samobójcza).
    Anderlecht Bruksela - FC Malaga 0:3
    Bramka: Eliseu 45 i 64, Joaquin 56, karny.

1. FC Malaga  2  6 6:0
    2. AC Milan  2 4  3:2
    3. Anderlecht Bruksela  2  1  0:3
    4. Zenit St. Petersburg  2  0  2:6