Przekazanie drogi nr 5 gminom należy odroczyć. Wnioski z...

  Przekazanie drogi nr 5 gminom należy odroczyć. Wnioski z debaty w redakcji Głosu Wielkopolskiego

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przekazanie drogi nr 5 gminom należy odroczyć. Wnioski z debaty w redakcji Głosu Wielkopolskiego
  1/7
  przejdź do galerii
  W redakcji Głosu Wielkopolskiego zakończyła się debata poświęcona przekazaniu 35 - kilometrowego odcinka obecnej drogi krajowej nr 5 gminom Swarzędz, Pobiedziska i Łubowo.
  Dotąd drogę krajową nr 5 remontowała i odśnieżała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Po 1 stycznia mają to robić samorządy lokalne. To oznacza duże wydatki. Zarówno wójt Łubowa Andrzej Łozowski, jak i przedstawiciele Pobiedzisk i Swarzędza twierdzą, że gmin na to nie stać.

  W trakcie debaty uczestnicy doszli do wniosku, że konieczne jest odroczenie terminu przekazania drogi przynajmniej o rok. W tym czasie należy zmienić ustawę o dochodach gmin, a także ustawę o drogach publicznych.

  Jak zapowiedział poseł Waldy Dzikowski jeszcze w październiku wielkopolscy posłowie spotkają się z ministrem transportu. Samorządowcy zaproponowali wsparcie posłów i przyjazd na spotkanie z ministrem Sławomirem Nowakiem. Za pomoc poseł jednak podziękował.

  Oprócz przedstawicieli samorządów lokalnych w dyskusji uczestniczyli zarządcy dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, radny sejmiku wojewódzkiego Marek Niedbała, poseł Waldy Dzikowski oraz Kazimierz Bałęczny, mieszkaniec gminy Łubowo, a przed laty dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA. W podobnej sytuacji, jak Swarzędz, Pobiedziska i Łubowo, jest w kraju jeszcze 20 gmin.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano
  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odśnieżanie trasy nr5

   Zawiedziony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 20

   na miejscu radnych zamiast wysiadywac stołki polecam GORĄCO podroż na tzw."Ścianę wschodnią "ile inwestycji drogowych jest tam realizowanych to przechodzi nasze wielkopolskie pojecie. i to nie...rozwiń całość

   na miejscu radnych zamiast wysiadywac stołki polecam GORĄCO podroż na tzw."Ścianę wschodnią "ile inwestycji drogowych jest tam realizowanych to przechodzi nasze wielkopolskie pojecie. i to nie jakichś gminnych tylko za wielkie pieniądze. Trasa np Kielce Kraków, Piotrków Radom mosty przez wisłę np puławy obwodnice małych miasteczek a tu Jarocin grzęźnie nie mówiąc o trasie na Wrocek i o innych nie wspomnę a tu w Poznaniu gdyby nie lubiany Pan kulczyk nawet nie mielibyśmy a2 zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Re: Zawiedziony

   ppp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 18

   nie wiesz o czym mowisz. Droga nr 5 to w dalszym ciagu droga o duzym ruchu, takze ciezarowym. Jak ktos nie bedzie ladowal w nia kasy, to skaze droge na degradacje w ciagu kilku lat!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo