Finał siódmej edycji "Biegaj z Chevrolet Szpot". Wygrał Zespół Szkół Salezjańskich z Poznania

Wspaniała, słoneczna pogoda, dokładnie 460. biegaczy zarejestrowanych przez biuro biegu, finał VII rankingu szkół - to w telegraficznym skrócie dziewiąty w tym roku otwarty bieg z cyklu "Biegaj z Chevrolet Szpot", który rozegrany został w minioną sobotę nad poznańską Maltą. Był to zarazem finał siódmej edycji tych biegów, które już na stałe wpisały się do kalendarza znanych imprez biegowych w stolicy Wielkopolski.

Sobotni bieg poprzedziła jak zwykle profesjonalna rozgrzewka poprowadzona przez mistrza Europy Masters w maratonie, Przemysława Walewskiego, a trzy minuty po godzinie 11-tej kolorowa grupa ruszyła na trasę liczącego 5 300 metrów biegu. Limit na pokonanie jednego okrążenia Malty ustalony został na maksymalnie 56 minut właśnie z o okazji 56. biegu. Dokładnie po tym czasie rozpoczęło się losowanie ponad 50. nagród ufundowanych przez organizatora imprezy, firmę Szpot, a także partnerów Mobil, Fabrykę Formy oraz PZU S.A.

Tegoroczny ranking szkół wygrał - po raz kolejny zresztą - Zespół Szkół Salezjańskich. Miejsce drugie zajęło Gimnazjum nr 24 w Poznaniu, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 4 w Poznaniu. Ogółem w szóstej edycji tych biegów, które rozgrywane są od stycznia do września, zawsze w ostatnią sobotę miesiąca, nad Maltą uczestniczyli uczniowie i osoby towarzyszące z ponad 60. szkół z Poznania i powiatu poznańskiego. Trzy najlepsze szkoły otrzymają pod koniec października czeki na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 6 tys. złotych.

Jak nam powiedział Marek Wajer - public relations firmy Szpot "kiedy 28 stycznia 2007 roku na starcie pierwszego biegu stanęło 28. uczestników nie przypuszczaliśmy, że nasza impreza aż tak się rozrośnie. Od trzech lat w każdym z biegów uczestniczy średnio 300 osób. Tylko w tym roku biuro zarejestrowało udział ponad 4500. biegaczy w 9. imprezach, a w 56. biegach uczestniczyło już 19 610 osób. Wielce prawdopodobne jest, że w 26 stycznia 2013 roku, kiedy to zainaugurujemy siódmą edycje biegów, na mecie powitamy 20-tysięcznego uczestnika . Na sukces pracuje się jednak latami i stąd podziękowania należom się też naszym partnerom, a także Poznańskim Ośrodkom Sportu i Rekreacji za udostępnienie terenów nad Maltą".

Sympatyków biegania zapraszamy więc 26 stycznia przyszłego roku na 57. Otwarty Bieg z cyklu "Biegaj z Chevrolet Szpot". Szczegółowe informacje, w tym wyniki rankingu szkół można znaleźć na stronie www.szpot.pl