Piłkarki Medyka Konin rozgromiły akademiczki z Wrocławia

Kolejne efektowne zwycięstwo zanotowały na swoim koncie piłkarki Medyka Konin. W sobotę wicemistrzynie Polski wysoko pokonały przed konińską widownią AZS Wrocław 5:0, umacniając się na drugim miejscu w tabeli ekstraligi.

- Przede wszystkim jestem bardzo zadowolona z wyniku. Pierwsza połowa nie była jeszcze w wykonaniu moich podopiecznych zbyt dobra, do gry, a zwłaszcza do skuteczności można mieć sporo zastrzeżeń. Po przerwie było już dużo lepiej,zaś gra długimi fragmentami mogła się podobać. W przekroju całego meczu, rywalki, na polskie warunki zespół dość solidny, nie miały nic do powiedzenia - oceniła trenerka Medyka Nina Patalon.

Najładniejszego gola, na 3:0, uzyskała Marta Woźniak, która z 25 metrów popisała się pięknym strzałem w samo okienko bramki akademiczek.

- To był gol w stylu stadiony świata - powiedziała trenerka.

Na wyróżnienie ponownie zasłużyła Ewa Pajor, która dwukrotnie zmusiła do kapitulacji bramkarkę przeciwniczek.

Następne spotkanie mistrzowskie drużyna Medyka rozegra 6 października na wyjeździe z beniaminkiem ekstraligi zespołem POSiR Piaseczno.

Medyk Konin - AZS Wrocław 5:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Sandra Lichtenstein (4), 2:0 Sandra Sałata (49), 3:0 Marta Woźniak (73), 4:0 Ewa Pajor (75), 5:0 Pajor (77)

Medyk: Gizler - Sikora, Sławczewa, Letitia żk, Olszańska, Gawrońska, Pakulska, Sałata, Woźniak żk (80. Konat), Pajor (70. Szewczuk), Lichtenstein.