Chludowo. Mieszkańcy wywalczyli sygnalizację świetlną

  Chludowo. Mieszkańcy wywalczyli sygnalizację świetlną

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  20 października w Chludowie na drodze krajowej nr 11 zacznie działać sygnalizacja świetlna. Będzie to jeden z efektów rozpoczętego niedawno remontu drogi między Złotkowem a Obornikami.
  Z uruchomienia sygnalizacji świetlnej szczególnie cieszą się mieszkańcy Chludowa, którzy zabiegali o rozpoczęcie przebudowy. Zebrali oni kilkaset podpisów pod petycją do GDDKiA, a w miejscowym kościele modlono się nawet o to, by remont doszedł do skutku. Było tak ponieważ od kilku już lat właśnie na tej drodze ginęli mieszkańcy wsi. Latem trudno przez drogę nr 11 spokojnie przejść. Natężenie ruchu przekracza 20 tysięcy pojazdów na dobę.


  W Chludowie przy drodze ułożony zostanie chodnik, a jezdnia zyska nową nawierzchnię. Nowa sygnalizacja świetlna pojawi się też na skrzyżowaniu w Wargowie. Tam zakończenie prac powinno nastąpić 28 listopada. Do tego czasu odnowiony zostanie też przejazd przez Bogdanowo. Oprócz nawierzchni, lewoskrętów na skrzyżowaniach, sygnalizacji świetlnej i lewoskrętów wyremontowane zostaną zatoki autobusowe i zamontowane bariery chroniące pieszych. Wyremontowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy i odtworzone znaki poziome i pionowe. Kierowcy jadąc wyremontowanym, odcinkiem zdziwią się, ponieważ zainstalowane będą specjalne wysepki. Mają one zmusić kierowców do ograniczenia prędkości.

  - Dzięki temu ruch na odcinku do Obornik będzie płynniejszy, a jednocześnie bezpieczniejszy - mówi Marek Napierała dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA.

  Modernizacja pochłonęła 20 mln zł. Gmina Suchy Las dołożyła ze swojego budżetu 700 tys. zł. Modernizację wykonują równocześnie dwie firmy Pol-Dróg z Piły oraz Skanska. W przyszłym roku drogowcy mają nadzieję wyremontować odcinek od Ocieszyna do Bogdanowa.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy to dobrze?

  zed (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 8

  Czy to na pewno dobrze? A może jednak lepszym rozwiązaniem byłaby jakaś kładka dla pieszych nad jezdnią? Na pewno byłoby dużo bezpieczniej. A tak - to co kierowcy nadrobią na bezkolizyjnej...rozwiń całość

  Czy to na pewno dobrze? A może jednak lepszym rozwiązaniem byłaby jakaś kładka dla pieszych nad jezdnią? Na pewno byłoby dużo bezpieczniej. A tak - to co kierowcy nadrobią na bezkolizyjnej obwodnicy będą musieli odstać, a i piesi będą jedynie bezpieczniejsi a nie bezpieczni - bo nigdy nie ma gwarancji, że sygnalizacja się nie zepsuje albo ktoś nie właduje się na czerwonym na pasy, albo komuś w d....
  Jak już inwestować, to z głową.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo