Pierwsza liga piłki ręcznej kobiet: Zwycięstwo Sparty Oborniki, porażka Polonii Kępno

W inauguracyjnej kolejce pierwszej ligi piłki ręcznej kobiet wielkopolskie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Sparta Oborniki Wlkp. zgodnie z oczekiwaniami pokonała przed własną widownią beniaminka Tor Dobrzyń Wielki 25:21, natomiast debiutująca na zapleczu Superligi Polonia Kępno przegrała na wyjeździe z SPR Olkusz 23:28.

- Wzmocniony kilkoma wartościowymi zawodniczkami zespół Toru okazał się wymagającym przeciwnikiem i wygrana wcale nie przyszła nam łatwo.Po 20 minutach był remis 10:10. Dopiero pod koniec pierwszej połowy moja drużyna wypracowała sobie czterobramkową przewagę i po przerwie kontrolowała wydarzenia na boisku. O zwycięstwie zadecydowała bardzo dobra gra w obronie i rozważna gra w ataku - ocenił zadowolony z pierwszych punktów w sezonie trener Sparty Tomasz Konitz.

Beniaminek z Kępna przez całą pierwszą połowę prowadził w Olkuszu, wygrywając ją trzema bramkami. Druga odsłona należała niestety do rywalek. Gospodynie szybko odrobiły straty. Kiedy w okresie 21 minut drugiej połowy podopieczne trenera Marcina Pawłowicza rzuciły tylko trzy bramki, tracąc aż 13, zanosiło się nawet na znacznie wyższą porażkę zespołu z Wielkopolski.

W najbliższy weekend, w drugiej kolejce, Polonia Kępno, która mimo przegranej potwierdziła w Olkuszu spory potencjał, podejmować będzie pierwszego lidera SMS ZPRP Gliwice, który w pierwszej kolejce zdeklasował spadkowicza z Superligi Finepharm Polkowice 51:10. Natomiast Sparta Oborniki Wlkp. swój mecz tej kolejki na wyjeździe z AZS AWF Warszawa rozegra dopiero 6 października, zaś 13 października zagra przed własną widownią z AZS UMCS Lublin.

Sparta Oborniki Wlkp. - Tor Dobrzyń Wielki 25:21 (14:10)