MTP: Nowoczesna Sala Ziemi prawie gotowa. Poznańskie targi...

  MTP: Nowoczesna Sala Ziemi prawie gotowa. Poznańskie targi pięknieją [ZDJĘCIA]

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  MTP: Nowoczesna Sala Ziemi prawie gotowa. Poznańskie targi pięknieją [ZDJĘCIA]
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Fot. Marek Zakrzewski

  Dobiega końca jednak z największych inwestycji ostatnich lat Międzynarodowych Targów Poznańskich. W ogromnej i nowoczesnej Sali Ziemi trwa właśnie pierwszy po modernizacji impreza - Kongres Kardiologów.
  Sala Ziemi jest jedną z najnowocześniejszych sal widowiskowych w Polsce. A jej modernizacja właśnie dobiega końca. Trwają prace wykończeniowe. W czwartek rozpoczęła się tu pierwsza targowa impreza - Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

  Powstanie ogromnej sali widowiskowej to jeden z elementów modernizacji centrum konferencyjno-kongresowego MTP. Pierwszy etap inwestycji obejmował budowę m.in. części recepcyjnej i powierzchni konferencyjnych. Drugi etap to właśnie rozpoczęta na początku 2012 roku budowa Sali Ziemi. Już teraz można podziwiać efekty tych prac.

  Sala Ziemi mieści 2 tys. osób. Łącznie w centrum kongresowo-konferencyjnym może spotkać się 5 tys. osób. Sala jest wyposażona w panoramiczny ekran projekcyjny o powierzchni ponad 100 m kw. Znajdują się tu także teleskopowe trybuny w układzie amfiteatralnym. W sali umieszczono także zdalne ściany, dzięki czemu - na potrzeby różnych imprez - będzie można tworzyć tu osobne pomieszczenia.

  - Sala Ziemi będzie jedną z najnowocześniejszych sal widowiskowych w Polsce - mówi Andrzej Byrt, prezes MTP. - Takie standardy, jak nasza sala, spełnia dziś w Polsce tylko Sala Kongresowa w Warszawie. Będą się tu odbywały nie tylko konferencje towarzyszące targom, ale i kongresy naukowe oraz imprezy kulturalne, zjazdy, sympozja, spotkania.

  Łączny koszt wieloetapowej rozbudowy Poznań Congress Center wyniesie około 90 mln zł. Budowa samej sali widowiskowej kosztuje 45 mln zł. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w grudniu.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najlepsza w Polsce jest w Poznaniu

   ziutek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 70

   ale Sala Kongresowa jest w wawie i straszą tam duchy PZPR :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo