Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Poznaniu Paktofonika lepsza od Woody Allena! [GALERIA]

Marcin Kostaszuk
Marcin Kostaszuk
Premiera "Jesteś bogiem" w kinie Rialto
Premiera "Jesteś bogiem" w kinie Rialto Marcin Kostaszuk
Już dawno żaden polski film nie wzbudził takich emocji jak "Jesteś bogiem", fabularyzowana historia hip-hopowej grupy Paktofonika. Także w Poznaniu: choć pierwszy poznański seans zaczynał się o północy, w kinie Rialto film obejrzał komplet widzów!

- Spodziewałem się dużego zainteresowania, ale nie aż takiego. Dzień przed seansem musieliśmy wstrzymać rezerwacje miejsc - mówi szef kina Rialto Piotr Zakens, który z satysfakcją obserwował zapełniającą się do ostatniego miejsca salę.

- Zawsze chciałem wiedzieć, dlaczego ekipa, której słucham od kilkunastu lat, skończyła się, zanim się jeszcze zaczęła. Teraz już chyba wiem, choć nawet po obejrzeniu "Jesteś bogiem" ciągle nie mogę zrozumieć, czemu Magik popełnił samobójstwo. Mógł jeszcze chwilę wytrzymać w tym syfie, jaki pokazał reżyser... - mówił wychodzący z Rialto student UAM Marek. Dlaczego nie czekał na seanse dzienne? - Nie mogłem się doczekać...

Na opowieść o raperze Magiku, kulisach rapowego biznesu i Polsce przełomu XX i XXI wieku ponad 200-osobowa publiczność reagowała spontanicznie, ale taktownie - wyjąwszy incydent z wytaczającymi się z ostatniego rzędu foteli butelkami. Pojawienie się napisów końcowych widzowie przyjęli najpierw dłuższą chwilą ciszy (ostatnie sceny filmu opowiadają o śmierci Magika i upamiętniającym go koncercie Paktofoniki), a potem spontanicznymi oklaskami.

Nocne premiery filmowe odbywają się z w poznańskich kinach zaledwie kilka razy w ciągu roku. Organizują je najczęściej multipleksy i to tylko w przypadku tytułów poprzedzonych ogromną reklamą, czyli najczęściej światowych hitów.

- Decydując o organizacji premiery o północy bierzemy pod uwagę oczekiwania wyrażane przez fanów na portalach społecznościowych, a także reakcje w krajach, w których dany obraz wprowadzono wcześniej niż w Polsce. Przykładem pierwszego z tych powodów była decyzja o nocnej premierze "Igrzysk śmierci", z kolei entuzjastyczne przyjęcie w Anglii czy USA skłoniło nas na przykład do organizacji pokazów "Prometeusza" Ridleya Scotta - mówi Iwona Kuźnik z sieci Cinema City.

Piotr Zakens z Rialto ostatnio organizował w swym kinie nocny pokaz "Zakochanych w Rzymie" Woody Allena. Przyszło 70 osób - trzy razy mniej niż na film o Paktofonice...

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski