Stomatolodzy z Poznania jadą leczyć do Kamerunu

  Stomatolodzy z Poznania jadą leczyć do Kamerunu

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Konrad Rylski z Poznania już za kilka dni wyjedzie do Abong Mbang do Kamerunu. Jest stomatologiem, będzie leczył tamtejsze dzieci, te z najbiedniejszych rodzin. W ślad za nim wyruszy Krzysztof Gniazdowski, który spędzi w Afryce 3 miesiące, a w nowym roku zmieni ich Sławomir Burda.
  Stomatolodzy z Poznania jadą leczyć do Kamerunu

  ©Fot. Andrzej Szozda

  - To będzie mój kolejny wyjazd do Kamerunu - mówi Konrad Rylski. - Będąc tam raz i widząc sytuację trudno przestać. W okolicy gdzie pracujemy, gdyby nie polski gabinet, mieszkańcy mieliby do najbliższego dentysty 200 km. To dla nich kilka dni drogi. Większość dzieci dentysty nie zna w ogóle - mówi.

  Wyjazd poznańskich stomatologów do Afryki zorganizowała fundacja Redemptoris Missio, której podstawową działalnością jest pomoc medyczna w różnych zakątkach świata. Jak do tej pory w akcjach humanitarnych na różnych kontynentach wzięło już udział 130 lekarzy.

  Dzięki fundacji powstał właśnie gabinet stomatologiczny w Abong Mbang w Kamerunie. - Dzięki sponsorom mogliśmy wyposażyć tamtejszy gabinet, a dzięki lekarzom możemy leczyć - mówi Justyna Janiec-Palczewska wiceprezes fundacji. I dodaje, że chętni do pomocy stomatolodzy nadal się do nich mogą zgłaszać.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo