Piłkarski druga liga: Zwycięski powrót do Tura Turek trenera Piotra Zajączkowskiego

Bardzo udany okazał się powrót Piotra Zajączkowskiego na ławkę trenerską Tura Turek. W pierwszym występie pod wodzą tego szkoleniowca, który we wtorek objął drużynę, piłkarze Tura pokonali wczoraj na własnym stadionie Raków Częstochowa 2:0 zdobywając niezwykle ważne trzy punkty. Dzięki drugiemu zwycięstwu w sezonie, Tur opuścił strefę spadkową.

Mecz rozpoczął się od obustronnych ataków, akcjom brakowało jednak wykończenia. Częściej w posiadaniu piłki byli piłkarze Rakowa, lecz to. gospodarze, już w ósmej minucie mogli objąć prowadzenie. W pole karne ładnie przedarł się Michał Mikołajczyk, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w słupek.

Turkowianie największe zagrożenie dla bramki rywali stwarzali po stałych fragmentach gry. Po jednym z dośrodkowań Bartosza Biela, w 28 minucie Piotr Mastalerz omal nie pokonał własnego bramkarza, ale i tym razem futbolówka odbiła się od słupka. Upragniony gol dla Tura padł po upływie pół godziny. Do kolejnego dośrodkowania Biela z rzutu wolnego w polu karnym najwyżej wyskoczył Piotr Gląba i Mateusz Kos musiał wyjmować piłkę z siatki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, piłkarzom obu drużyn najczęściej brakowało dokładności. Wynik na 2:0 dla gospodarzy został ustalony w 72. minucie. Kos w sytuacji sam na sam z Gląbą zdołał wprawdzie odbić futbolówkę, ale przejął ją Dariusz Dolewka i płaskim strzałem skierował do bramki.

Tur Turek - Raków Częstochowa 2:0 (1:0)