Nagroda dla poznańskiego "Makbeta". Spektakl Teatru Biuro...

  Nagroda dla poznańskiego "Makbeta". Spektakl Teatru Biuro Podróży nagrodzony w Brześciu

  SDR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Scena z "Makbeta"

  Scena z "Makbeta" ©Archiwum Teatru Biuro Podróży

  Plenerowy spektakl "Makbet" poznańskiego Teatru Biuro Podróży zdobył Grand Prix na 17. Festiwalu Teatralnym Biała Wieża w białoruskim Brześciu.
  Scena z "Makbeta"

  Scena z "Makbeta" ©Archiwum Teatru Biuro Podróży

  W tegorocznym Brzeskim Festiwalu Teatralnym "Biała Wieża" uznawanym obecnie za najważniejszy festiwal teatralny na Białorusi uczestniczyło 26 grup teatralnych z 11 państw, m. in. Rosji, Japonii, Izraela, Francji, Włoch i Polski. Festiwal to białoruskie okno na świat, przynajmniej ten świat teatralny. To forum wymiany myśli artystycznej pomiędzy Zachodem a Wschodem

  "Makbet, kim jest ten człowiek we krwi" w reżyserii Pawła Szkotaka zdobył najważniejsze wyróżnienie i odbił się głośnym echem także w mediach.

  "Sztuka Szekspira została przedstawiona jako świat chaosu, gdzie wartość, jaką stanowi ludzkie życie, coraz mniej znaczy, a zbrodnia staje się czymś codziennym" - pisała niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".

  Natomiast recenzent "Brestskay Gaziety" tak pisze o poznańskim "Makbecie": "Teatr Biuro Podróży postawił sobie cel pokazać, czy wojna uczy czegoś człowieka i otworzył drzwi do świata chaosu, goryczy i pragmatyzmu. Klasyczna opowieść Szekspira przedstawiona została w pełnej grozy, lodowatej atmosferze przy pomocy obrazu i muzyki. Nawet dla tych, którzy nie znają historii, zanurzenie się w lepkiej, krwawej atmosferze jest niemal nieuniknione. Na poziomie podświadomości, okrutna podszyta strachem baśń staje się nieoczekiwanie rzeczywistością".

  Drugi raz zdarzyło się, że na brzeskim festiwalu główną nagrodę otrzymał teatr plenerowy.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama