RANKING 100: To oni stworzyli Ranking 100

  RANKING 100: To oni stworzyli Ranking 100

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Zanim założyli BT&A Group, przez lata zdobywali doświadczenie w globalnych firmach doradczych

  Zanim założyli BT&A Group, przez lata zdobywali doświadczenie w globalnych firmach doradczych ©BT&A Group

  Trzej eksperci, sześć miesięcy przygotowań, godziny obliczeń i analiz, pięć gospodarczych zestawień - tak BT&A Group, partner merytoryczny "Głosu", tworzyła ranking firm.
  Zanim założyli BT&A Group, przez lata zdobywali doświadczenie w globalnych firmach doradczych

  Zanim założyli BT&A Group, przez lata zdobywali doświadczenie w globalnych firmach doradczych ©BT&A Group

  Sześć miesięcy trwały prace przy przygotowaniu Rankingu 100. Od kwietnia do września specjaliści z poznańskiej firmy BT&A Group - partnera merytorycznego akcji - pracowali nad założeniami projektu i ankietami dla firm, weryfikowali dane, obliczali rankingowe wyniki. To dzięki nim prezentujemy dziś zestawienie najlepszych wielkopolskich przedsiębiorstw.

  Szansa i dla gigantów, i małych firm

  Ranking 100 to świetna szansa dla firm, by z jednej strony pokazać swoje atuty na rynku, zaistnieć lub wzmocnić obecność w mediach, a z drugiej strony określić swoją pozycję na rynku i porównać się do innych firm w województwie - uważa Marcin Solski, założyciel i partner BT&A Group. - Co ważne, obecność na liście wskazuje też, że dana firma bardzo dobrze poradziła sobie w czasie, gdy na rynku panował kryzys i wyszła z niego obronną ręką.

  Solski tłumaczy, że przygotowując założenia rankingu, specjaliści BT&A przyjęli, iż kryteria oceny muszą być proste i przejrzyste, by nie budziły wątpliwości. Dlatego też pod lupę wzięto te dane finansowe, które łatwo da się zweryfikować i zaprezentować. W efekcie eksperci stworzyli zestawienia, które przekrojowo przedstawiają sytuację wielkopolskiej gospodarki. Bo swoje miejsce w rankingach znalazły zarówno duże, jak i mniejsze firmy. Te drugie miały większą szansę na osiągnięcie dobrych pozycji w kategoriach dynamiki przychodów i zysku brutto.
  - Patronat merytoryczny nad Rankingiem to też szansa dla nas, bo jesteśmy bliżej środowiska wielkopolskiego biznesu, możemy nawiązać relacje ze spółkami - przyznaje Solski.

  Kim są ludzie BT&A Group?
  Firma współpracuje z przedsiębiorcami z całego kraju. Doradza im nie tylko w zakresie finansów, rachunkowości, podatków czy kadr, ale podpowiada też m.in., jak obniżać koszty, wzmacniać pozycję na rynku, pozyskiwać pieniądze z zewnątrz, reorganizować firmę. Bada również sprawozdania finansowe, przeprowadza audyty i usługi atestacyjne.
  Kim są twórcy Rankingu 100? Grupa BT&A powstała w 2009 r. z inicjatywy pięciu ekspertów, którzy przez lata zdobywali doświadczenie w największych globalnych firmach doradczych. To uzyskana wiedza wyznaczyła dewizę, która przyświeca ich pracy. "Naszym sukcesem jest sukces naszych klientów" - powtarzają Marcin Solski, Marcin Lipski, Anna Wach-Kubicka, Tomasz Ciszewski i Korneliusz Sawiński - założyciele i partnerzy BT&A. Zespół tworzy z nimi jeszcze 20 osób, które pracują w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu.

  - Rynek, gospodarka, cały świat nieustannie się rozwijają, więc rozwijać musimy się i my. Dlatego stawiamy na ciągłe podnoszenie kwalifikacji - mówi Marcin Solski. Stąd też wprowadzony w tym roku w ramach spółki BT&A Audyt i Doradztwo program szkoleniowy dla wszystkich pracowników. Przez dwa lata wezmą oni udział w ponad 40 rodzajach szkoleń.

  Przyszłość to informatyzacja
  Założyciel BT&A wymienia kilkanaście różnych zagadnień, w ramach których firma doradza klientom. Grupa po trzech latach działania może już pochwalić się międzynarodową współpracą. Od czerwca 2011 r. jest przedstawicielem True Partners Consulting International Network - amerykańskiej firmy doradczej.

  Przyszłość ma być jeszcze bardziej rozwojowa. W latach 2010-2011 należąca do grupy spółka BT&A Audyt i Doradztwo korzystała z dofinansowania PARP na świadczenie usług optymalizacji kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Skorzystało z nich 13 małych i średnich przedsiębiorstw. Teraz BT&A kontynuuje projekt we własnym zakresie. Jest też w trakcie intensywnego rozwoju działu audytu wewnętrznego. W przygotowaniu są również zaawansowane narzędzia informatyczne, które mają przełożyć się na łatwiejszą, zautomatyzowaną pracę z klientem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo