Nie ma alternatywy dla kontenerów socjalnych

  Nie ma alternatywy dla kontenerów socjalnych

  Jacek Jaśkowiak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Na temat kontenerów wypowiadałem się wcześniej. Nie są idealnym rozwiązaniem, ale póki co nikt nie zaproponował alternatywnego konstruktywnego rozwiązania.
  Jacek Jaśkowiak.

  Jacek Jaśkowiak.

  Kontenery żyją własnym życiem. Sąsiedzi trudnych lokatorów również. Zamożni Poznaniacy nie mają problemu, bo mając pieniądze mogą sobie wybrać miejsce zamieszkania i sąsiadów. Wybierają podpoznańskie gminy, co ma katastrofalne skutki dla finansów Poznania. Protesty, demonstracje, debaty i żadnego pomysłu na rozwiązanie problemu, i tak od trzech lat.

  Oczekiwałbym od sygnatariuszy protestu konstruktywnych propozycji. Debatować to Polacy potrafią świetnie, a najlepiej, jakby im jeszcze finansować prowadzenie debat i badań. Wśród sygnatariuszy protestu jest wielu profesorów. Jeżeli problem eksmisji do kontenerów dotyczy raptem 20 osób, a protestujących jest 200, to proponuję dyrektorowi Puckowi i protestującym przeprowadzenie eksperymentu polegającego na wymianie mieszkań, domów w taki sposób, by przeciwnicy koncepcji kontenerów zamieszkali razem z uciążliwymi lokatorami (kandydatami do eksmisji do kontenerów).

  Nasi naukowcy mogliby swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystać do resocjalizacji tych uciążliwych lokatorów. Przekonaliby ich do spokojnego życia, zarzucenia nałogów i płacenia czynszu. Codziennie mieliby możliwość przeżywania doświadczeń uczestniczących. Wypracowanie rozwiązania byłoby hitem naukowym na skalę światową i może polskie uczelnie awansowałyby w światowych rankingach. Przede wszystkim jednak energia marnotrawiona na debatowanie o problemie zostałaby skierowana na rozwiązanie problemu. Po trzech latach i wydaniu prawie jednego miliona złotych byłby już na to czas.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No tak

   autor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Jakbym Grogelnego słyszał...te same argumenty. Chyba jednak niewiele się zmieni. Po jak rządziło tak rządzi. Program partii musi być realizowany, taki sofciarski liberalizm, będący w rzeczywistości...rozwiń całość

   Jakbym Grogelnego słyszał...te same argumenty. Chyba jednak niewiele się zmieni. Po jak rządziło tak rządzi. Program partii musi być realizowany, taki sofciarski liberalizm, będący w rzeczywistości czymś fajnym, tylko że dla bogatych (co to mają zegarek za 10 tysi)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   werew

   Święte słowa. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 9

   Święte słowa. Dość akademickiego bełkotu i taniego populizmu w jakże oczywistej kwestii.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prośba

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

   Zmieńcie zdjęcie Pana Jaśkowiaka. Wygląda na nim jakby miał coś do powiedzenia. Zmarnowałem 2 minuty życia na przeczytanie artykułu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obyś nie zmarnował o wiele więcej.

   werew (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

   Obyś przy twojej zdolności pojmowania świata nie zmarnował całego życia, bo ze zdrowym rozsądkiem u ciebie chyba krucho.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo