Menu Region

Wielkopolska: Co drugi maturzysta nie zdał poprawki

Wielkopolska: Co drugi maturzysta nie zdał poprawki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Katarzyna Sklepik

Prześlij Drukuj
W sierpniu, do poprawkowych matur przystąpiło 3352 tegorocznych absolwentów wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych, którzy w maju zdawali pięć egzaminów. Sukcesem zakończyły się one tylko dla 1884 maturzystów.
- Poprawkowe egzaminy zdało 56,21 procent maturzystów - mówi Zofia Hryhorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. - Najgorzej wypadła matematyka. Na 1898 piszących zdało ją tylko 745 maturzystów.
Pisemny egzamin z języka polskiego (na poziomie podstawowym) poprawiało 213 uczniów. Udało to się 185. Na 166 maturzystów, którzy po raz kolejny podeszli do ustnego egzaminu z języka polskiego, z prezentacją nie poradziło sobie dziewięciu.


Średnio co drugi maturzysta zdał pisemny egzamin z języka angielskiego (zdawało 367). 174 absolwentów nie osiągnęło wymaganych 30 procent punktów. Lepiej poradzili sobie ci, którzy powtórnie podeszli do ustnego egzaminu. Z 479 maturzystów zdało 401.

Podobnie wygląda sytuacja z językiem niemieckim. 26 maturzystów pisało ponowie egzamin na poziomie podstawowym - zdało 13. 186 poprawiało swój wynik z egzaminu ustnego. Zdało 175.

- Pisemny egzamin z języka rosyjskiego poprawiało sześciu maturzystów, zdało trzech - wylicza Zofia Hryhorowicz. - Ustny zdali wszyscy.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się